fbpx

Spacer literacki szlakiem Jerzego Turowicza | WYDARZENIE ODWOŁANE

Jerzy Turowicz, ikona polskiej publicystyki. Na trwale wpisał się w powojenną historię Krakowa. Niewielu wie, że był uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu, przyjaźnił się z Karolem Wojtyłą, a w jego mieszkaniu w „Lenartowiczówce” bywała nawet Kora Jackowska. W pracy dziennikarskiej zetknął się z najważniejszymi pisarzami, dziennikarzami i filozofami. Zachęcamy do poznania życia jednego z najbardziej inspirujących twórców środowiska kulturalnego w Polsce. Dawał poczucie bezpieczeństwa, pozwalał tworzyć, łączył różne środowiska, w czasach trudnej rzeczywistości Polski Ludowej. Tygodnik Powszechny w marcu obchodzi swój jubileusz.

W spacerze, który 28 marca o godz. 17.00 poprowadzi Anna Hojwa, weźmie udział także Pani Magdalena Smoczyńska, córka Jerzego Turowicza.

Wstęp na wszystkie spacery jest darmowy, jednak ze względu na duże zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Wszystkich chętnych do udziału w spacerze prosimy o wysyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca. Liczba uczestników jest ograniczona.

WYDARZENIE ODWOŁANE

Wpisz szukaną frazę: