fbpx

Spacer literacki szlakiem Jerzego Pilcha | 8 sierpnia, godz. 17.00

Jerzy Pilch, bez którego ciętego pióra i przenikliwej obserwacji trudno sobie wyobrazić III RP w stadium larwalnym i współczesnym, mieszkał w Krakowie w latach 1960-1999. Sierpniową odsłonę literackich spacerów po Krakowie poświęcamy autorowi „Rozpaczy z powodu utraty furmanki”, oraz wielu innych kultowych opowiadań i powieści. Na spacer zapraszamy 8 sierpnia o godz. 17.00. 

Na szlaku Pilcha odwiedzimy m.in. Stadion Cracovii, „Gołębnik” – siedzibę krakowskiej polonistyki, „Tygodnik Powszechny” czy Vis-a-vis. Nie zabraknie także przestrzeni związanych z fabułą jego powieści, takich jak Hotel Cracovia („Spis cudzołożnic”), Plac na Stawach („Pociąg do życia wiecznego”), czy ul. Syrokomli („Moje pierwsze samobójstwo”). Odwiedzimy nawet… pewien bar, w którym Wojciech Smarzowski ulokował adaptację „Pod Mocnym Aniołem”.

Prowadzenie: Agnieszka Konior

Wstęp na wszystkie spacery jest darmowy, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Wszystkich chętnych do udziału w spacerze prosimy o wysyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca. Liczba uczestników z uwagi na bezpieczeństwo została jeszcze bardziej ograniczona. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od siebie (minimum 1,5 m). Przypominamy też o obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Wpisz szukaną frazę: