fbpx

Sezon krakowskich spacerów literackich otwarty!

Z nadejściem wiosny ruszamy ponownie w zaułki Krakowa – Miasta Literatury UNESCO. Cykl literackich spacerów to wyjątkowa okazja na bliższe poznanie krakowskich autorów, oraz książkowych odniesień, anegdot i biograficznych ciekawostek związanych z miejscami, które mijamy na co dzień. Literackie spacery będą nie tylko swoistym „czytaniem miasta”, ale także szansą na spotkanie osób bliskich pisarzom. Jeszcze w kwietniu zapraszamy na spacer szlakiem Stanisława Lema (25 kwietnia) najchętniej tłumaczonego polskiego autora wszechczasów.

Szlak Lema pokaże Kraków, który stał się azylem dla pisarza, po wyprowadzce z ukochanego Lwowa. To właśnie tutaj autor Solaris spędził większość swojego dorosłego życia. W ramach spaceru odwiedzimy zakątki związane z jego życiem zawodowym, w tym Wydawnictwo Literackie, publikujące jego dzieła w Polsce. Wspomnimy także miejsca poświęcone pamięci Lema,  by na koniec spotkać się z Wojciechem Zemkiem – osobistym sekretarzem Mistrza.

Czytelnicy przemierzają literacki Kraków już drugi sezon. Podążaliśmy jak dotąd śladami krakowskich poetów, zwiedzaliśmy literacką Nową Hutę na rowerach i zakątki Krakowa obecne w kryminałach, poznaliśmy limeryki, obwódki i powódki Wisławy Szymborskiej oraz piosenki kabaretowe okresu Młodej Polski, szukaliśmy też Krakowskiego realizmu knajpianego. Tym razem zapalonych czytelników oraz fanów wędrówek zapraszamy na spacer w najbliższą sobotę 25 kwietnia.

UWAGA! Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona – nie zwlekajcie z zapisami!

Więcej informacji oraz program spacerów literackich na 2015 rok znajdziesz tutaj

Wpisz szukaną frazę: