fbpx

Podczas drugiego spotkania cyklu Seria czytań Jerzy Franczak i Marta Syrwid zaprezentują swoje najnowsze opowiadania. Z kolei Wit Szostak podzieli się z nami fragmentami nieopublikowanej jeszcze powieści. Na deser Kinga Raab podzieli się z nami tłumaczeniem kawałków prozy rosyjskiego blogera Daniła Bliuza. Seria czytań zostanie poprowadzona przez redaktora Michała Sowińskiego. Partnerem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Do zobaczenia za tydzień (wtorek, 25 lutego) o godz. 17:00 w Cafe Szafe przy ul. Felicjanek 10.

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.

Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art. Następne spotkanie z cyklu już w marcu, tym razem Serię Czytań przygotuje redaktorka Aleksandra Małecka. Zapraszamy!

Wpisz szukaną frazę: