fbpx

Seniorzy do piór! Konkurs na tekst literacki

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza osoby w wieku 5o+ do wzięcia udziału w konkursie na tekst literacki, którego temat przewodni brzmi „Moja Polska”. Dopuszczalne formy nadsyłanych prac to opowiadanie, bajka, legenda, blog, dziennik (fragment), scenariusz, felieton, esej, wywiad, reportaż lub recenzja. Maksymalna objętość tekstu wynosi 8000 znaków. Prace należy nadesłać w formie elektronicznej na adres ziemowit@villa.org.pl do 3 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu 2014 roku.

Oprócz nagród książkowych przewidujemy wydanie jesienią publikacji zawierającej nagrodzone i wybrane prace. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „SAGA – warsztaty kreatywności” adresowanego do seniorów zainteresowanych rozwojem umiejętności pisarskich.

„SAGA – warsztaty kreatywności” to kompleksowa propozycja służącą edukacji, integracji i aktywizacji osób starszych. Praktyczne umiejętności wprowadzające do świata własnej twórczości literackiej, uczestnicy i uczestniczki zdobywają w formie warsztatów, konwersatoriów, pracy z tekstami, gier literackich i zadań domowych w wybranych przez siebie grupach warsztatowych: proza oraz media.

Kurs kreatywnego pisania uzupełniają otwarte spotkania Salonu Literackiego – wykładów nt. teorii literatury i współczesnych trendów, dyskusji nad współczesną i dawną literaturą polską oraz spotkań autorskich. Gościmy autorów, dziennikarzy, wydawców i innych specjalistów tej dziedziny.

Program uzupełnia wolontariacki Klub Saga, współtworzony przez osoby uczestniczące, które chcą się dzielić własną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Więcej informacji i teksty uczestników trzech poprzednich edycji projektu na stronie: www.saga.villa.org.pl.

Wpisz szukaną frazę: