fbpx

Rusza nabór do programu rezydencji dla tłumaczy w ramach literackiej koalicji miast!

Startuje kolejna edycja programu rezydencyjnego dla tłumaczy i tłumaczek Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Na miesięczne pobyty zapraszamy do Krakowa w sierpniu i listopadzie, a termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2024 roku.

Nabór skierowany jest z zarówno do tłumaczy i tłumaczek literatury na język polski (1 miejsce), jak i osób przekładających z języka polskiego na inne języki (1 miejsce), mających na swoim koncie co najmniej jeden wydany drukiem przekład książkowy i pracujących aktualnie nad projektem przekładowym. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także wynagrodzenie wynoszące 2500 złotych brutto.

Rezydencje mają na celu wsparcie tłumaczy i tłumaczek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez 30 dni mogli poświęcić się pracy przekładowej. Ponadto podczas rezydencji uczestnicy i uczestniczki będą mogli liczyć na wsparcie zespołu Krakowa Miasta Literatury UNESCO w nawiązywaniu nowych środowiskowych i branżowych kontaktów.

Kryteria:
– co najmniej jeden opublikowany przekład,
– praca nad własnym projektem literackim w czasie rezydencji,
– gotowość do uczestniczenia w życiu literackim Krakowa, czyli wydarzeniach, spotkaniach promocyjnych i wywiadach,
– rezydenci podczas swojego pobytu zostaną poproszeni o przedstawienie krótkiego tekstu ukazującego Kraków z ich perspektywy; tekst zostanie w przyszłości wykorzystany w celach promocyjnych lub opublikowany w większym zbiorze.

Termin zgłoszeń: do 30 kwietnia 2024 roku
Terminy pobytu: 1-31 sierpnia (1 miejsce) oraz 1-30 listopada (1 miejsce) 2024 roku.

Jak aplikować?
Zgłoszenie zawierające:

– wypełniony formularz,

– CV lub biogram,

– fragment autorskiego przekładu o długości do jednej strony A4

należy przesyłać w wyznaczonym terminie na adres: residencies@miastoliteratury.pl.

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Projekt realizowany jest w ramach szerokiego partnerstwa polskich miast organizujących rezydencje – Krakowa (KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Gdańska (Instytut Kultury Miejskiej) i Warszawy (Staromiejski Dom Kultury) – oraz dwóch literackich stowarzyszeń: Unii Literackiej i Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Wpisz szukaną frazę: