fbpx

Rusza nabór do międzynarodowego programu rezydencjalnego dla artystów i artystek komiksowych

Rusza nabór do międzynarodowego programu rezydencjalnego dla artystów i artystek komiksowych związanych z Krakowem. Program jest efektem współpracy dwóch Miast Literatury UNESCO – Krakowa i Angoulême. W ramach tego partnerstwa jedna osoba spędzi sierpień w Angoulême, natomiast w lipcu Kraków gościł będzie twórcę lub twórczynię z Francji.

 

Nabór skierowany jest do artystów i artystek, którzy mają na swoim koncie debiut komiksowy, są związani z Krakowem i aktywnie uczestniczą w inicjatywach związanych z komiksem. Poza zakwaterowaniem i zwrotem kosztów przejazdu uczestniczki i uczestnicy otrzymają także stypendium. Rezydencje mają na celu wsparcie młodych artystów i artystek poprzez zapewnienie im dogodnych warunków, by przez miesiąc mogli poświęcić się pracy twórczej.

Program jest częścią całorocznego programu rezydencji literackich Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Parterami strategicznymi programu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, które odpowiada za przebieg rezydencji w Krakowie, oraz Cité internationale de la bande dessinée et de l’image, które odpowiada za przebieg rezydencji w Angoulême.

 

Miejsce rezydencji: Angoulême, Francja
Termin rezydencji: sierpień 2022
Czas trwania rezydencji: miesiąc
Termin zgłoszeń upływa: 15 marca 2022

 

Kryteria:
• związki z Krakowem (miejsce urodzenia, miejsce zamieszkania, inne),
• co najmniej jeden zrealizowany projekt komiksowy (wydany album lub inna, udokumentowana forma artystyczna, w tym cyfrowa),
• praca nad własnym projektem w czasie rezydencji,

 

Jak aplikować?
Zgłoszenie zawierające:
• wypełniony formularz zgłoszeniowy
• krótkie portfolio
należy przesyłać w wyznaczonym terminie na adres: residencies@miastoliteratury.pl.

Wpisz szukaną frazę: