fbpx

Rusza VI edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku!

W tym roku ruszamy z VI edycją plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku – organizowanego prze KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Zachęcamy księgarki oraz księgarzy, antykwariuszki i antykwariuszy do zgłaszania się do plebiscytu. Zapisy przyjmujemy do końca listopada!

Okres okołoświąteczny kolejny raz stanie się czasem, w którym czytelniczki i czytelnicy będą mogli wesprzeć ulubione, lokalne księgarnie i antykwariaty, doceniając ich nie tylko ich ofertę, ale też atmosferę, program wydarzeń – a przede wszystkim osoby, które tworzą te wyjątkowe miejsca.

Kraków od lat aktywnie wspiera swoje księgarnie i antykwariaty. Pełnią one nieocenioną rolę „małych centrów” życia kulturalnego w poszczególnych dzielnicach, a także budują atmosferę Miasta Literatury UNESCO. Szósta edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku stanowi okazję do bliższego poznania nie tylko krakowskich księgarń i antykwariatów, ale i osób, które wzmacniają lokalną społeczność czytających – księgarzy i księgarek, antykwariuszy i antykwariuszek. To właśnie te osoby tworzą miejsca, w których książka służy nie tylko do czytania – może być oknem na świat, okazją do rozmowy z kimś, kto ma podobne spostrzeżenia, ale też przedmiotem konstruktywnego sporu i przyczynkiem do dyskusji prowadzącej do pozytywnych zmian.

Tegoroczny plebiscyt ruszy we wtorek 13 grudnia w Dzień Księgarza i potrwa do czwartku 8 stycznia 2023. Głosy będzie można oddawać stacjonarnie w księgarniach i antykwariatach biorących udział w plebiscycie, a także poprzez stronę internetową ksiegarnie.miastoliteratury.pl. Wybierzemy miejsca, które wyróżniają się w kategoriach odpowiadających temu, co czytelnicy i czytelniczki cenią w nich najbardziej: najlepsze książki, najlepsi księgarze, najlepszy klimat i najlepsze wydarzenia kulturalne.

Cztery miejsca z najlepszymi rezultatami w poszczególnych kategoriach otrzymają Znak Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO za rok 2022.

Księgarnie zainteresowane udziałem w plebiscycie mogą przesyłać swoje zgłoszenia drogą mailową na adres maria.swiatkowska@kbf.krakow.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy do środy 30 listopada 2022. Informacja o wynikach naboru zostanie przesłana księgarniom drogą elektroniczną, a także będzie opublikowana na naszej stronie do 13 grudnia 2022 roku.

Wpisz szukaną frazę: