fbpx

Rusza 5. edycja Kursu Pisania Krakowa Miasta Literatury UNESCO!

Pięć miesięcy, dziesięciu wykładowców i prawie 100 godzin zajęć – tak w liczbach można podsumować program tegorocznego Kursu Pisania Powieści. Dwanaścioro początkujących pisarzy i pisarek będzie mogło doskonalić swój warsztat i pracować nad pomysłami z najlepszymi redaktorami, autorami i autorkami w Polsce. Rekrutacja trwa do 2 sierpnia.

Jak pisać, żeby być czytanym? Jak pokonać blokadę twórczą? Po co pisarzowi redaktor i jak z nim współpracować? Jak wykreować pełnokrwistego bohatera? Jak znaleźć wydawcę i podpisać z nim dobrą umowę? Na te i wiele innych pytań, nurtujących początkujących pisarzy i pisarki, odpowiedzą nasi prowadzący podczas pięciu miesięcy Kursu Pisania Powieści.

Przewodnikami przez pisarski trening będą: Filip Modrzejewski, redaktor z wieloletnim doświadczeniem m.in. w wydawnictwie WAB; Artur Wiśniewski, redaktor i wykładowca związany m.in. z Wydawnictwem Znak, oraz Paweł Goźliński, redaktor naczelny wydawnictwa Agora i współzałożyciel Instytutu Reportażu.

Warsztaty redaktorskie zostaną uzupełnione o zajęcia z twórcami. Anna Brzezińska zdradzi, jak prowadzić narrację, aby uwieść czytelnika, a Sylwia Chutnik opowie, jak przeprowadzić dobry research. W programie znalazły się również spotkania z psychologiem twórczości Arkadiuszem Matrasem, który pomoże pisarzom i pisarkom przełamać twórczy impas, a także panel z wydawcami. Na koniec specjalistka od prawa autorskiego Anna Rucińska opowie, jak podpisać korzystną umowę autorską.

Kurs Pisania Powieści to szansa dla początkujących, tych którzy potrzebują impulsu, żeby zacząć pisać. Albo dla tych, którzy już zaczęli pisać, ale mają wątpliwości, w jaki sposób poprowadzić wątki i rozwinąć bohaterów. To również możliwość poznania innych pisarzy i pisarek, znajdujących się w tym samym lub podobnym miejscu na swojej drodze literackiej. I co najważniejsze – to szansa na napisanie swojej pierwszej (lub kolejnej!) książki.

Kurs Pisania Powieści potrwa od 5 września do 23 stycznia. Żeby wziąć w nim udział, należy przygotować streszczenie fabuły planowanej powieści i napisać fragment tej powieści na maksymalnie pięć stron znormalizowanego maszynopisu. Na zgłoszenia czekamy do 2 sierpnia. Wyniki rekrutacji podamy do 17 sierpnia. Koszt kursu to 1500 zł.

Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

Organizatorem Kursu Pisania Powieści jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Kurs odbywa się w ramach programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie, do którego należy również Nagroda Conrada.

Wpisz szukaną frazę: