fbpx
Wydawco, weź udział w targach praw do adaptacji książek podczas Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA i nawiąż współpracę z producentem filmowym. Rusza 4. edycja Word2Picture!

 

Wiosenna odsłona programu Word2Picture to propozycja dla polskich wydawców książek oraz agentów literackich, którzy pragną ujrzeć publikowane przez siebie tytuły na dużym i małym ekranie. Ogłaszamy nabór książek do zaprezentowania na Word2Picture, wyjątkowym wydarzeniu łączącym branżę wydawniczą i producencką. Organizatorem inicjatywy jest KBF.

Dysponujesz w swoim katalogu wydawniczym tytułami, które aż proszą się o adaptację serialową lub filmową? Nic prostszego – zgłoś chęć udziału w targach praw do adaptacji książek Word2Picture, które otworzą tym samym kolejną już edycję tego wyjątkowego programu mającego na celu inicjowanie współpracy między branżą wydawniczą a filmową.

Word2Picture i Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA zapraszają na spotkanie w ramach sekcji OFF CAMERA Pro Industry, podczas którego wydawcy zaprezentują producentom filmowym najciekawsze projekty wydawnicze z potencjałem na adaptację. Zapraszamy wydawców i agentów literackich do zgłaszania tytułów, które zostaną objęte rekomendacją Word2Picture i znajda się w katalogu imprezy.

Na zgłoszenia (maksymalnie dwa projekty książkowe danego wydawcy) czekamy do 16 marca 2022 roku do godz. 23.59. Zainteresowanych udziałem w rekrutacji zachęcamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego w tym miejscu. Podpisany formularz należy przesłać na adres word2picture@kbf.krakow.pl. Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do udziału w programie Word2Picture drogą elektroniczną do 20 marca 2022 roku.

Więcej informacji oraz szczegółowy Regulamin naboru znajdziecie tutaj.

Jeśli natomiast wybór właściwego tytułu nie jest oczywisty, zapraszamy do udziału w webinarze Filmowa historia. Jak szukać książek z potencjałem adaptacyjnym?, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jakimi kryteriami kierować się podczas selekcji. Spotkanie odbędzie się między 2 a 9 marca 2022 roku w formie online. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: word2picture@kbf.krakow.pl.

Dlaczego warto wziąć udział w naborze?

Zakwalifikowani do programu wydawcy, redaktorzy i agenci wezmą udział w serii warsztatów i szkoleń przygotowujących do wiosennych targów. Jak pitchować książkę? Jak funkcjonuje rynek filmowy? Czym jest logline i tagline? Jakimi kryteriami kierują się producenci podczas zakupu praw do adaptacji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni eksperci i ekspertki. Zajęcia obejmują również indywidualne konsultacje.

W ten sposób uczestnicy zostaną przygotowani do jednodniowej sesji prezentacji projektów odbywającej się w ramach pasma OFF CAMERA Pro Industry na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Po autoprezentacji wydawców i agentów oraz rozmowie przybliżającej producentom specyfikę rynku wydawniczego odbędą się kilkugodzinne targi praw do adaptacji książek. Każdy z wydawców będzie mógł indywidualne spotkać się z producentami. Wydawcy zaprezentują na swoich stoiskach nie tylko książki rekomendowane przez Word2Picture, lecz także kilka dodatkowych tytułów ze swojej oferty, które chcieliby polecić środowisku filmowemu. Program przewiduje również dodatkowe możliwości networkingu między wydawcami a producentami.

Kim jesteśmy?

Word2Picure to innowacyjna platforma kreatywna stworzona z myślą o wydawcach literatury polskiej oraz producentach filmowych i serialowych. Inicjatywa jest organizowana od 2019 roku z ramienia KBF w ramach programów Krakow Film Commission oraz pasma Przemysły Książki na Festiwalu Conrada. Od 2021 roku Word2Picture rozwinęło się w całoroczny program obejmujący dwie części. Pierwsza z nich – wiosenna – odbywa się w ramach sekcji OFF CAMERA Pro Industry Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA i ma charakter branżowy, zaś jej program koncentruje się na prezentacji zakwalifikowanych projektów książkowych i spotkaniach z producentami, networkingu z branżą filmową oraz sprzedaży praw do adaptacji. Druga część – jesienna – odbywa się w ramach Festiwalu Conrada i obejmuje dyskusje z wydawcami i filmowcami oraz pokazy filmów połączone ze spotkaniami z twórcami adaptacji dla publiczności festiwalowej, a także warsztaty scenariuszowe dla początkujących twórców.

Organizatorem Word2Picture jest KBF w ramach programów Kraków Miasto Literatury UNESCO, Krakow Film Commission oraz Festiwalu Conrada. Więcej na stronie: http://conradfestival.pl/p/173,idea2.

Masz pytania? Napisz do nas: word2picture@kbf.krakow.pl.

Wpisz szukaną frazę: