fbpx

Rozkręcamy Literacki Kraków: Elżbieta Zechenter-Spławińska | 3.12, g. 18.00

Krakowski Odział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie z cyklu Rozkręcamy Literacki Kraków. 3 grudnia w Salonie Literackim SPP przy ul. Kanoniczej 7 Elżbieta Zechenter – Spławińska zaprezentuje swój najnowszy tomik wierszy Kot Moniki (Krakowska Biblioteka Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Kraków 2019). Spotkanie poprowadzi Wojciech Ligęza.

Nowy tom poetycki Elżbiety Zechenter-Spławińskiej pt. Kot Moniki ukazuje kondycję poetki w różnych, zmiennych i ciekawych perspektywach. Czynnikiem nadrzędnym wpływającym na kształt i wymiary poetyckiej świadomości jest czas. Poetka po raz kolejny urządza swój dom wyobraźni, zawieszając subtelne obrazy między innymi na myślach Montaigne’a oraz odwiecznych archetypach, jak choćby tym ukrytym w micie o Tantalu. Tym samym czytelnik zostaje wprowadzony – w poetyckim oczywiście trybie – w biografię autorki, w jej interakcje z ludźmi rodziną, przyjaciółmi.

Wiersze przerywane są prozą poetycką, jednoznaczne aluzje do osób wymieniane są na zamazane przypomnienia dzieciństwa i domu rodzinnego. Uważny czytelnik, a także krytyk, znajdzie w tym tomiku emocjonalne sprawozdania przeżyć, które miały miejsce w określonej formacji i w określonych czasach.

Partnerem wydania książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Wpisz szukaną frazę: