fbpx

Rozczytane krakowskie przedszkola! Trwa projekt „Biblioteka Przedszkolaka”

Kuferek Biblioteki Przedszkolaka pełen materiałów warsztatowych i książek, takich jak „Skok na smog”, „Kern. Wiersze dla dzieci” czy „Praktyczny Pan” trafił już do czterdziestu samorządowych przedszkoli w Krakowie. W ramach tej akcji w przedszkolach pojawiają się nie tylko najlepsze polskie książki dla dzieci, ale też przeprowadzane są warsztaty, pozwalające na pogłębioną lekturę i kształtujące nawyk sięgania po książkę. Czytają wszyscy, nie tylko dzieci, ale też dziadkowie i panie wychowawczynie. A wszystko to pod hasłem „Biblioteka Przedszkolaka”, która angażuje i łączy pokolenia wokół najlepszej literatury dziecięcej.

Kuferki zawierają 10 różnorodnych tematycznie książek, które z czasem będą uzupełniane tak, aby dzieci miały szansę śledzić na bieżąco nowości wydawnicze na polskim rynku. Pracownicy przedszkoli otrzymali karty pracy i scenariusze do 10 spotkań wokół książek znajdujących się w kuferkach. Każda z nich jest czytana przez przedszkolaków w towarzystwie najbliższych, a następnie, wszyscy uczestniczą w zajęciach plastyczno-typograficznych. Po wypełnieniu wszystkich kart pracy dzieci mogą stworzyć własną książkę i wziąć udział w konkursie. Wszystkie nadesłane książeczki będą publikowane na stronie internetowej projektu, oraz na Facebooku. Co najważniejsze – praca z książką nie kończy się po zamknięciu warsztatów, ale może być kontynuowana przez nauczycieli przedszkoli, z użyciem specjalnie przygotowanych scenariuszy zajęć.

Organizatorem projektu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe i Kraków Miasto Literatury UNESCO, a jego pomysłodawcą i realizatorem Fundacja Burza Mózgów.

Wpisz szukaną frazę: