fbpx

Rezydencje w Miastach Literatury UNESCO czekają na pisarzy!

Aż trzy Miasta Literatury UNESCO ogłosiły nabór aplikacji do programów rezydencjalnych. Praga, Tartu i Granada oferują pisarzom i tłumaczom zakwaterowanie, stypendium i zwrot kosztów dojazdu. Najważniejszy warunek? Co najmniej jedna publikacja na koncie.

Najszybciej – bo 10 sierpnia – nabór zamyka Tartu w Estonii. Wybrany zostanie tylko jeden kandydat, który spędzi dwa miesiące (październik-listopad) w dawnym domu estońskiego pisarza, Karla Ristikivi. Oprócz stypendium (600 euro na miesiąc), zwrócone zostaną koszty podróży do i z Estonii (do 350 euro). Czytaj więcej.

Czas do końca wakacji daje kandydatom Praga, która od stycznia do grudnia 2018 r. ugości sześciu twórców. Każdy z nich spędzi w stolicy Czech dwa miesiące, również otrzymując miesięczne stypendium w wysokości 600 euro. Rezydent będzie zobligowany do stworzenia krótkiego tekstu literackiego inspirowanego pobytem w Pradze. Czytaj więcej.

Początkiem jesieni zgłoszenia zbiera Granada w Hiszpanii. Nabór trwający do 10 września skierowany jest do mieszkańców Miast Kreatywnych UNESCO pomiędzy 25. a 45. rokiem życia. Dwóch wybranych pisarzy spędzi miesiąc (20.10-20.11) w Corrala de Santiago, oficjalnym miejscu rezydencjalnym Uniwersytetu w Granadzie. Zgodnie z wymogami organizatora, kandydaci powinni przesłać zgłoszenia do Krakowa Miasta Literatury (na adres: efoltyniak@biurofestiwalowe.pl), a następnie ich aplikacje trafią do Miasta Literatury Granada. Więcej informacji tutaj.

 

creative_city_tartu_enpraga-logo-unesco-jpgcreative_city_granada_en

 

 

 

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur!

Wpisz szukaną frazę: