fbpx

Republica Poetica – Literatura to ludzie, kultura to komunikacja

Seria wykładów i sesji plenarnych z udziałem wybitnych twórców literatury, poetów i prozaików średniego i młodego pokolenia zarówno z krajów hiszpańskojęzycznych (Argentyna, Chile, Kolumbia, Hiszpania, Meksyk) jak i z Polski – to cele projektu Republica Poetica, który umożliwi hiszpańskojęzycznym twórcom literatury podróż do Polski, zawdzięczającej swoją pozycję na literackiej mapie świata takim nazwiskom, jak Gombrowicz, Miłosz czy Szymborska. Rozpoczęty 7 kwietnia festiwal potrwa do października tego roku. Organizatorami Festiwalu są Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie i Fundacji Sztuka dla Sztuki ART for ART.

Dla polskojęzycznej publiczności będzie to wyjątkowa okazja by spotkać się z młodymi, cenionymi autorami. Zarówno kadra jak i słuchacze studiów filologicznych będą mogli liczyć na głęboką wymianę myśli między kontynentami oraz rozwój badań literackich z wykorzystaniem nowych technologii. Nie bez znaczenia jest międzynarodowy charakter projektu, który dzięki temu ma szansę stać się solidną podstawą owocnej, zagranicznej współpracy. Studentom iberystyki aktywny udział w projekcie pozwoli na żywy i bezpośredni kontakt z literaturą hiszpańskojęzyczną oraz pomoże w doskonaleniu narzędzi  poznawczych i warsztatu tłumacza.  Uzupełnieniem wykładów, sesji pelengowych, warsztatów translatorskich i operatorskich będą wieczory autorskie i warsztaty poetyckie.

Wykłady i sesje plenarne odbywają się w Warszawie i Krakowie.

Projekt Republica Poetica wspiera Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Instituto Cervantes de Varsovia, Instituto Cervantes de Cracovia, Czuły Barbarzyńca.

Wpisz szukaną frazę: