fbpx

Zapraszamy na przedświąteczny Kiermasz Książki!

Do tego, że książka jest najlepszym prezentem pod choinkę, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Podobnego zdania są krakowscy antykwariusze i bukiniści, którzy 7 i 8 grudnia po raz ostatni w tym roku wystawią swoje książkowe skarby na placu św. Marii Magdaleny. Zapraszamy na przedświąteczny Krakowski Kiermasz Książki!

Wzruszająca Śmierć pięknych saren Oty Pavla w pięknym, starym wydaniu PIW, kolekcjonerskie wydania książek Stanisława Lema, a może urocze „liliputki” z serii Wydawnictw Artystycznych i Filmowych? Przedświąteczny Kiermasz Książki na placu św. Marii Magdaleny zaspokoi najwybredniejszych i pomoże zrealizować najbardziej oryginalne prezentowe pomysły. W dniach 7 i 8 grudnia w godz. 10.00-18.00 w sercu najstarszej części miasta traficie na zbiory antykwariatów: Abecadło, Biblioteka Domowa, PiBook, Suszek, 451 stopni, Szafa Pełna Książek i Świat w Tunelu oraz anglojęzycznej księgarni American Bookstore; nie zabraknie również bukinistów znanych spod Hali Targowej i z innych miejsc Krakowa kojarzonych z książką. Świąteczne przybranie i pakowanie książek zapewni Stowarzyszenie Pełna Kultura, na miejscu będzie się również można napić ciepłej kawy, herbaty i gorącej czekolady z mobilnej rikszy kawiarnio-lodziarni Lodożercy.

Kiermasz wieńczy całoroczny cykl realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach strategii wspierania księgarstwa tradycyjnego, wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Wpisz szukaną frazę: