fbpx
Word2Picture to projekt łączący branżę filmową i wydawniczą, który ma swoją kulminację podczas dwóch ważnych krakowskich festiwali: Festiwalu Conrada oraz Mastercard Off Camera.

Od początku istnienia projektu proponujemy wydawcom konkretne narzędzia: szkolenia, spotkania z producentami oraz dzielimy się praktyczną wiedzą o tym, jak prezentować publikacje, by miały szansę na ekranizację. Od roku 2021 wydawcy mają szansę sprzedawać prawa do swoich tytułów podczas Mastercard OFF CAMERA w Krakowie, jednego z największych i najważniejszych festiwali filmowych w Polsce.

Jak przeprowadzić udany pitching? Jak umiejętnie zaprezentować książkę i jakim językiem się posługiwać? Na co zwraca uwagę producent? Jaka jest rola wydawcy w procesie adaptacji książki? Dzięki szkoleniom, spotkaniom edukacyjnym i networkingowym odpowiadającym na takie pytania przedstawiciele i przedstawicielki wydawnictw mogą poznać tajniki produkcji filmowej bazującej na wykupionym od nich materiale literackim. Dodatkowo Word2Picture umożliwia wydawcom bezpośrednią konsultację zgłoszenia ze specjalistą z branży filmowej oraz opublikowania swojego tytułu w katalogu.

Jako organizatorzy stawiamy sobie za cel, by każda kolejna edycja Word2Picture była przestrzenią wymiany myśli i nawiązywania kontaktów – warunków niezbędnych do skutecznej sprzedaży praw do adaptacji.

Organizatorzy: Miasto Kraków, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Krakow Film Commission, Conrad Festival, Mastercard OFF CAMERA.

Wpisz szukaną frazę: