fbpx
Istniejący od 2017 roku program rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO skierowany jest do młodych pisarzy/pisarek i wschodzących talentów z Miast Literatury UNESCO na całym świecie.

Program wyrósł z głębokiego przekonania, że idea współpracy między miastami sieci UNESCO stwarza doskonałe możliwości rozwoju połączeń i kontaktów, promuje mobilność i umożliwia profesjonalizację pisarzy.

Celami programu są: promowanie Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, stworzenie szansy dla pisarzy/pisarek do zaprezentowania ich pracy środkowoeuropejskiej publiczności, wspieranie większej różnorodności w polskim i środkowoeuropejskim środowisku literackim oraz umożliwienie lokalnym twórcom/twórczyniom nawiązania kontaktów z zagranicznymi pisarzami/pisarkami.

W ramach programu oferowane są dwumiesięczne pobyty w Willi Decjusza. Od początku projektu Kraków odwiedził/odwiedziła m.in.: Grigory Semenchuk (Ukraina), Maarten van der Graaff (Holandia), Marta Soldado (Hiszpania), Hera Lindsay Bird (Nowa Zelandia), Louis Klee (Australia).

Partner: Instytut Kultury Willa Decjusza

Wpisz szukaną frazę: