fbpx
Literackie Chwile to projekt edukacyjny dla najmłodszych realizowany w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO od 2021 roku przez Beatę Kwiecińską i Macieja Dąbrowskiego w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Cykl niedzielnych warsztatów dla najmłodszych inspirowanych najpiękniejszymi książkami dla dzieci.

W centrum każdych zajęć znajduje się pieczołowicie wybrana książka dla dzieci: wartościowa literacko i piękna edytorsko, poruszająca sprawy ważne z punktu widzenia młodych odbiorców. Jej wspólna lektura staje się każdorazowo punktem wyjścia do kreatywnych zajęć plastycznych.

Uwielbiany przez dzieci i opiekunów cykl doczekał się od 2021 roku różnych odsłon. Od marca 2022 roku równolegle do warsztatów po polsku odbywają się też zajęcia tłumaczone na język ukraiński. Niezwykle ważną częścią projektu są również zajęcia, które mają miejsce w środku tygodnia i w których biorą udział uczniowie i uczennice szkół specjalnych.

Warsztaty prowadzą Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski – twórcy domu kultury INSPIRO, organizatorzy setek warsztatów dla dzieci i nagradzani animatorzy kultury. Uwielbiają pracę z dziećmi i zmieniają dla nich świat. Jak sami o sobie mówią, są „praktycznie nieteoretyczni”. Fascynuje ich siła oddolnych inicjatyw, energia lokalnych społeczności i fakt, że wszystko jest możliwe.

 

Daty spotkań w 2024 roku:

28 stycznia

11 i 25 lutego

3 i 10 marca

14 i 21 kwietnia

19  maja

9 i 16 czerwca

15 i 22 września

6 i 13 października

17 i 24 listopada

1 i 8 grudnia

 

Wpisz szukaną frazę: