fbpx
Krakowski Kiermasz Książki to cykliczna, plenerowa impreza dla miłośników i miłośniczek czytania. Promuje ideę drugiego obiegu literatury i przypomina, że dobra książka nie ma daty ważności.

To właśnie tutaj antykwariusze, księgarze i bukiniści prezentują w przestrzeni miejskiej najciekawsze okazy ze swoich kolekcji. Każda edycja kiermaszu jest nie lada gratką dla krakowskich i przyjezdnych bibliofilów, zapalonych czytelników i moli książkowych. To okazja, żeby zaopatrzyć się w ekskluzywne pozycje wydawnicze, arcydzieła wieszczów, utwory pisarzy i pisarek zapomnianych czy cenne woluminy i egzemplarze rzadkich wydawnictw, które już dawno zniknęły z księgarskich półek.

Wystawcy biorący udział w Krakowskim Kiermaszu Książek oferują także szeroki wybór literatury pięknej, wydawnictw albumowych, reportaży, komiksów, książek dla dzieci i dla dorosłych, poradników, publikacji historycznych i naukowych, powieści obyczajowych, kryminalnych, fantasy i science fiction.

Odbywający się od 2016 roku kiermasz popularyzuje czytelnictwo wśród dużych i małych odbiorców i odbiorczyń oraz przypomina o bogatych tradycjach antykwarycznych Krakowa.

Organizator: Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich (od 2023 roku); współorganizator: KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: