fbpx
Estetyczne tabliczki poświęcone literackim patronom i patronkom umieszczone w przestrzeni miejskiej to świetny sposób promocji marki Krakowa Miasta Literatury UNESCO wśród mieszkańców/mieszkanek oraz turystów/turystek odwiedzających miasto.

W ramach projektu Kody Miasta na wybranych ławkach na Plantach oraz w parkach w innych częściach miasta pojawiają się specjalne tabliczki poświęcone pisarkom i pisarzom, na których obok ich nazwisk znajduje się kod QR: po jego zeskanowaniu dostępne są audiowizualne materiały związane z daną – ważną dla Krakowa – postacią.

Oprócz zasłużonych autorek i autorów, pamiątkowych tabliczek doczekali się niezapomniani bohaterowie i bohaterki dziecięcych lektur, jak Ferdynand Wspaniały czy Koziołek Matołek. Dzięki Kodom Miasta, przechadzając się po krakowskich Plantach czy odpoczywając na ławce w innym ulubionym parku, można przypomnieć sobie utwory klasyków, odkryć nieznane dotąd literackie perełki, a także dowiedzieć się, które postacie z kanonu literatury światowej były związane ze stolicą Małopolski.

Dodatkowo na stronie internetowej programu znajduje się interaktywna mapa, za pomocą której można z łatwością odnaleźć wszystkie literackie ławki – jak również najważniejsze literackie adresy Krakowa – i zaplanować własną literacką wycieczkę. Projekt Kody Miasta wpisuje się w cykl działań realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, promujących literacki wizerunek miasta.

Więcej informacji: www.kody.miastoliteratury.pl

 

 

 

 

Wpisz szukaną frazę: