fbpx
Festiwal Miłosza to jedno z najważniejszych wydarzeń poetyckich w Polsce i największy festiwal tego typu w Europie Środkowej, nagrodzony prestiżowym tytułem EFFE Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali w 2017 roku.

Festiwal propaguje polskie poetyckie dziedzictwo narodowe i przybliża czytelnikom światową poezję. Czyni to poprzez bogaty program: spotkania z poetkami i poetami wszystkich generacji, warsztaty pisania, podcasty, slamy poetyckie, wydarzenia artystyczne łączące wszystkie dziedziny sztuki z literaturą, współpracę z wydawnictwami i czasopismami branżowymi w zakresie popularyzacji poezji, przekładu poetyckiego i krytyki poetyckiej oraz całoroczny cykl działań promujących poezję, skierowanych do wszystkich grup wiekowych.

Wszystkie wydarzenia Festiwalu Miłosza służą realizacji misji organizatorów – upowszechniania poezji polskiej i światowej. Festiwal wyrósł z tradycji Krakowskich Spotkań Poetów organizowanych w latach 1997 i 2000 pod patronatem i z udziałem Polskich noblistów – Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Pielęgnujemy to dziedzictwo i wprowadzamy do naszych działań nowoczesne formy popularyzowania poezji, a tym samym pracujemy na rzecz podniesienia poziomu czytelnictwa. Kontekst ten ma w 2023 roku szczególne znaczenie za sprawą Roku Wisławy Szymborskiej ustanowionego przez Senat RP.

Więcej informacji: www.miloszfestival.pl

Wpisz szukaną frazę: