fbpx

Projekcje filmu Koniec i początek

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej rozpoczynają cykl projekcji filmów dokumentalnych o Wisławie Szymborskiej. Raz w miesiącu planują także spotkania z osobami, które znały Wisławę Szymborską. W październiku zapraszają na film dokumentalny Johna Alberta Jansena Koniec i początek – spotkanie z Wisławą Szymborską z 2011 roku. To unikatowe spojrzenie holenderskiego reżysera Johna Alberta Jensena na postać polskiej Poetki. Jansen portretuje Szymborską w domowym zaciszu, w towarzystwie najbliższych jej osób. W filmie o Noblistce opowiadają jej przyjaciele m.in. Ewa Lipska, Andrzej Wajda, Marta Wyka, prof. Andrzej Szczeklik.

W filmie można będzie także zobaczyć i posłuchać jak swoje wiersze czyta sama Poetka, a także jej przyjaciele, a ze sceny Kora Jackowska wyśpiewuje Nic dwa razy się nie zdarza.

Inauguracja cyklu już 15 października. Ze względu na ograniczoną przestrzeń film będzie wyświetlany przez trzy kolejne wtorki.

Pokaz filmu odbędzie się w Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (plac Szczepański 9) w przestrzeni Szuflady Szymborskiej – wyjątkowej ekspozycji poświęconej Poetce.

Zapraszamy we wtorek 15 października o godz. 16.30.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze odebranie wejściówek, dostępnych w kasie Księgarni Młoda w Kamienicy Szołayskich.

Wpisz szukaną frazę: