fbpx

Program Krakowskiego Kiermaszu Książki: 27-28 kwietnia 2019

Miejmy nadzieję, że na dobre pożegnaliśmy już zimne dni – czas wyjść z książką w plener! W ostatni tydzień kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Krakowie – Mieście Literatury UNESCO już tradycyjnie czeka nas sporo atrakcji czytelniczych: Krakowski Kiermasz Książki na Placu św. Marii Magdaleny oraz 18. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”. Świętować też będą krakowskie księgarnie!

Kultowe serie wydawnicze KIK i Koliber, pomysłowe „liliputy” z Bibliofilskiej Edycji Miniatur WAiF, przedwojenne pocztówki… w dniach 27-28 kwietnia na malowniczym placu św. Marii Magdaleny czeka nas kolejna czytelnicza uczta! W ramach pierwszego w tym roku Krakowskiego Kiermaszu Książki zaprezentują się antykwariaty: Hulaj Pole i PiBook, Suszek i 451 stopni, Świat w Tunelu i Szafa Pełna Książek, anglojęzyczny American Bookstore, a także bukiniści z Hali Targowej i Placu Nowego. Na swoje specjalne stoisko zaprosi też Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Przez cały czas trwania imprezy do dyspozycji odwiedzających będą dziecięcy kącik czytelniczy i gra terenowa przygotowana w ramach akcji „Książka i Róża”. Organizatorzy zapraszają też na wydarzenia towarzyszące: w sobotę 27 kwietnia o 15.00 czeka nas czytanie legend krakowskich, a w niedzielę – otwarte warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży (13.00-15.00) oraz spotkanie autorskie z Katarzyną Paw (15.00). Chwile na leżaku z książką w ręku umilą kawa i lody z mobilnej rikszy Lodożerców, jaką można spotkać na co dzień na Placu Nowym.

Kiermasz będzie czynny w sobotę i niedzielę 27 i 28 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00. Wydarzenie na placu św. Marii Magdaleny rozpoczyna comiesięczny cykl, który potrwa do września, a którego celem jest promocja czytelnictwa w przestrzeni miejskiej i wspieranie lokalnego środowiska antykwarycznego w ramach wieloletniego programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

18. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Po raz kolejny Krakowski Kiermasz Książki stanie się częścią obchodów Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”, organizowanych przez Województwo Małopolskie i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Idea akcji – przeszczepiona ze słonecznej Barcelony, partnera Krakowa w Sieci Miast Literatury UNESCO, która z okazji dnia św. Jerzego od lat staje się wielką księgarnią pod gołym niebem – od lat przyjęła się w stolicy Małopolski oraz w licznych księgarniach i instytucjach kultury z całego regionu. Obok stoiska na Krakowskim Kiermaszu Książki organizatorzy zapraszają m.in. na warsztaty kulinarne z Darią Ładochą, grę miejską „Znajdź sobie książkę”, scrapbooking czy spacer literacki. W niedzielę 28 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbędzie się również specjalna edycja bezpłatnej akcji wymiany książek Drugie Życie Książki. Już tradycyjnie upominki książkowe otrzymają pasażerowie i pasażerki Kolei Małopolskich, a na miasto wyjedzie rower Lotnej Czytelni z Różą, który odwiedzi także Krakowski Kiermasz Książki.

Więcej o „Książce i Róży”: http://www.ksiazkairoza.pl/

Weekend Księgarń Kameralnych

Niezależne księgarnie to od lat jedne z najbardziej aktywnych centrów kultury i miejsca, które kształtują naszą wyobraźnię czytelniczą. W dniach 25-28 kwietnia w całej Polsce po raz kolejny odbędzie się Weekend Księgarń Kameralnych. Przez cztery dni kilkadziesiąt księgarń włączy się we wspólne działanie organizując u siebie wydarzenia: spotkania autorskie, spacery, koncerty, warsztaty, głośne czytania, kluby książkowe i animacje dla dzieci. Kraków Miasto Literatury UNESCO jest partnerem krakowskiej odsłony projektu. Szczegóły wkrótce!

Więcej o WKK na: https://www.facebook.com/events/416237542270569/

————-

Program Krakowskiego Kiermaszu Książki

27-28 kwietnia 2019

plac św. Marii Magdaleny

 

SOBOTA

Godziny okołopołudniowe – gra terenowa (Książka i Róża);

13.00-15.00 „Rodzicu, poszukaj spokojnie książek” – animacje dla dzieci: szczudlarz, zabawy kreatywne, balony, puszczanie baniek mydlanych;

15.00 czytanie bajek – legendy krakowskie;

Przez pozostały wolny czas na terenie kiermaszu dostępne będzie miejsce do zabawy, rysowania i czytania.

NIEDZIELA

Godziny okołopołudniowe – gra terenowa (Książka i Róża);

13.00-15.00 – warsztaty z rysowania komiksu dla dzieci i młodzieży (prowadzenie + opieka rysownika);

15.00-17.00 – spotkanie autorskie z Katarzyną Paw wokół książki Kat, Szampon, Guma i inni. Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Możliwość zakupu książki i otrzymania autografu.

Przez pozostały wolny czas w namiocie dostępne będzie miejsce do zabawy, rysowania i czytania.

 

Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO
Partnerzy: Województwo Małopolskie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Patroni medialni: Radio Kraków, miesięcznik „Karnet”, dwutygodnik „Kraków.pl”, Krakow.pl
Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Wpisz szukaną frazę: