fbpx

Prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski już jutro (17 maja) o 18:30 przeczyta dzieciom fragment Porwania Baltazara Gąbki krakowskiego autora Stanisława Pagaczewskiego, inaugurując tym samym prezydenckie czytania i włączając się w Festiwal Literatury Dla Dzieci, którym m.in. Kraków, jako Miasto Literatury UNESCO, będzie promować czytelnictwo wśród najmłodszych. W ramach tego największego w Polsce wydarzenia literackiego dla dzieci w ciągu trzech tygodni w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu odbędzie się przeszło sto wydarzeń, takich jak spotkania z autorami, warsztaty literackie i plastyczne, gry miejskie oraz wystawy. Krakowskie Biuro Festiwalowe jest partnerem wydarzenia.

 

Organizatorzy udowadniają, że miejscem przeznaczonym na książki dawno przestały być wyłącznie biblioteki. Ekspediują literaturę na ulice, w przestrzenie miast, na tarasy, place i ogrody, do teatrów, hoteli i fabryk – tam właśnie odbędą się czytania, powstaną murale, rodziny zostaną zaproszone do rozwiązania zagadek literackich.

 

Do akcji włączyli się prezydenci trzech dużych miast: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Warszawy – Hanna Gronkiewicz-Waltz i Wrocławia – Rafał Dutkiewicz, którzy w swoich gabinetach będą  czytać dzieciom opowieści na dobranoc. W festiwal zaangażowała się również imponująca ilość instytucji i firm, które nie zawsze są bezpośrednio kojarzone z literaturą lub z dziećmi. Organizatorzy podkreślają swoją radość, gdyż bardzo zależało im na integracji wszystkich, którym książka dla dzieci i promocja czytelnictwa nie są obojętne. Niewątpliwie zapowiada się festiwal, który łączy.

 

Na spotkania z prezydentami i inne wybrane wydarzenia obowiązują zapisy mailowe, o których więcej można przeczytać na stronie: www.fldd.pl

Wpisz szukaną frazę: