fbpx

Magdalena Sroka, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta, a w latach 2008-2010 dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Filip Berkowicz – dyrektor artystyczny festiwali Misteria Paschalia i Sacrum Profanum, a także cyklu Opera Rara, znaleźli się w prestiżowym gronie 20 najbardziej wpływowych osobistości polskiej kultury przygotowanym przez tygodnik Polityka!

Niezwykle dynamiczna i pełna energii, świetnie nawiązująca kontakty, niemal w pojedynkę odmieniła wizerunek kultury w Krakowie, która teraz bardziej kojarzy się z efektownymi międzynarodowymi wydarzeniami artystycznymi, a nie z Lajkonikiem, czy Piwnicą pod Baranami – tak podsumowują wiceprezydent Magdalenę Srokę dziennikarze Polityki. I dodają: Dzięki niej rozkwitły m.in. festiwale Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara czy ArtBoom.

Z kolei podsumowując dokonania Filipa Berkowicza dziennikarze Polityki piszą: Muzykolog (dyplom z wyróżnieniem), który dziś zajmuje się zarówno muzyką poważną, jak lżejszą, i chętnie łączy oba światy. (…) W Krakowie prowadzi festiwale Misteria Paschalia i Sacrum Profanum oraz cykl Opera Rara, w Gdańsku adwentowy festiwal Actus Humanus. We Wrocławiu, na Europejskim Kongresie Kultury był kuratorem koncertów Krzysztofa Pendereckiego z Jonnym Greenwoodem i Aphex Twinem w Hali Stulecia. W Dębicy stworzył festiwal Goodfest będący ambitną prezentacją polskiej muzyki rozrywkowej.

Zachęcamy do lektury całego zestawienia.

Wpisz szukaną frazę: