Premiery KMLU: „Wiosna ludzi” Miłosza Biedrzyckiego

Kraków Miasto Literatury UNESCO, Wydawnictwo Ha!art oraz Spółdzielnia Ogniwo zapraszają na spotkanie z Miłoszem Biedrzyckim poświęcone jego najnowszej książce pt. „Wiosna ludzi”.
Nowa, rewolucyjna książka MLB, jednego z najbardziej rozpoznawalnych poetów pokolenia brulionu. Autor wyrównuje rekord Noblistki (nie Tej, Tamtej) w długości przerwy między kolejnymi publikacjami, tym samym ściśle wykonując zalecenie Horacego: „nonumque prematur in annum / membranis intus positis” („A ukryway do roku dziewiątego w ciszy”).
Miłosz Biedrzycki (MLB) – autor książek poetyckich, tłumacz literatury ze słoweńskiego i angielskiego, członek SPP, STL, SUL, SEG i PEN Clubu, laureat nagrody, nosiciel medalu, kierownik działu w Spółdzielni Ogniwo, uczestnik Krakowskiej Szkoły Poezji im. A. Fredry.
Rozmowę poprowadzi Filip Matwiejczuk – poeta, publikował wiersze w „Wizjach“, „Małym Formacie“, „8.arkuszu Odry“ i w „Nowej Orgii Myśli“. Teksty krytyczne publikował w „Małym Formacie“ i w „Kontencie“.
Książka „Wiosna ludzi” Wydawnictwa Ha!art objęta została patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.