fbpx

Powrót akcji Drugie Życie Książki na… Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich!

Drugie Życie Książki to doskonale znana mieszkańcom Krakowa akcja organizowana przez KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, która co roku pozwala tysiącom tytułów odnaleźć nowych właścicieli. Po pandemicznej przerwie wznawiamy ją w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – spotkamy się 23 kwietnia 2022 roku w Pałacu Potockich!

 

Każdy z nas ma na półce tytuły, do których nie jest przywiązany – pochopne zakupy, nietrafione prezenty, duble, pozycje już od dawna niemające nic wspólnego z zainteresowaniami i upodobaniami posiadacza, a także książki, które pojawiły się właściwie nie wiadomo skąd. Dla nich wszystkich możemy znaleźć nowych właścicieli, a przy okazji zabierać ze sobą do domu dużo bardziej pożądane utwory. Książki w końcu powinny być czytane, nie zaś leżeć zapomniane na półkach. W ramach akcji Drugie Życie Książki wszystkie porzucone w odmętach biblioteczek pozycje mogą trafić w ręce kolejnych czytelników!

 

Akcja odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia w Pałacu Potockich (Rynek Główny 20). Zbiórkę rozpoczynamy od godziny 10.45, a wymiana ruszy o godzinie 11.00. Cała akcja potrwa do godziny 12.00, a bezpośrednio po niej zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu Fantastyka i Futurologia w Pałacu Potockich.

 

Jak wziąć udział w akcji? Zasady są proste. Na wymianę wystarczy przynieść przynajmniej jedną książkę, a maksymalnie dziesięć. Należy zwrócić uwagę na ich stan – książki nie muszą być nowe, ale nie mogą być zniszczone czy niekompletne, wszak kolejny właściciel będzie chciał je przeczytać. Celem akcji jest wymiana pozycji o szeroko rozumianych walorach literackich, niekoniecznie zaś książek kucharskich czy poradników. Tytuły dzielimy na dwie kategorie – te wydane przed 1995 rokiem, które można wymienić na inne pozycje pochodzące z tego okresu, i te opublikowane po tej dacie, za które zabrać możemy dowolne publikacje. Wymieniamy się książką za książkę – jeżeli przyniosłeś ze sobą pięć pozycji, pięć innych możesz zabrać ze sobą do domu.

 

 

Wpisz szukaną frazę: