fbpx

Pokaz filmu w Szufladzie Szymborskiej

Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Wisławy Szymborskiej zapraszają na cykl projekcji filmów dokumentalnych o Wisławie Szymborskiej. Raz w miesiącu planowane są także spotkania z osobami, które znały Wisławę Szymborską.

W listopadzie wyświetlony zostanie na film dokumentalny szwedzkiego reżysera Larsa Helandera. Film jest częścią cyklu o noblistach, przygotowanego przez telewizję szwedzką. W filmie Helandera Wisława Szymborska opowiada m. in. o tym jak zmieniło się jej życie po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla, o przeżyciach wojennych, romantycznych momentach, literackich początkach, o swoich przyjaźniach, fascynacji jazzem, miłości do starych pocztówek i innych pasjach, a także o znaczeniu Krakowa jako środowiska artystycznego.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń film będzie wyświetlany przez trzy kolejne wtorki listopada: 5.11., 12.11 oraz 19.11. Pokaz filmu odbędzie się w Kamienicy Szołayskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie (plac Szczepański 9) w przestrzeni „Szuflady Szymborskiej” – wyjątkowej ekspozycji poświęconej Poetce.

Na pierwsza projekcję filmu zapraszamy 5 listopada o godz. 16:30.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze odebranie wejściówek, dostępnych w kasie Księgarni Młoda w Kamienicy Szołayskich.
Film dokumentalny, 29 min, 1996.

Reżyseria:  Lars Helander

Fot. Jakub Ociepa

Wpisz szukaną frazę: