fbpx

Zawsze chciałeś zostać pisarzem? Czujesz w sobie literacki potencjał? Potrzebujesz już tylko motywacji do napisania książki? Weź udział w akcji NaNoWriMo – Miesiącu Pisania Powieści. Zapraszamy wszystkich piszących do podjęcia wyzwania i napisania 50 tysięcy słów w jeden miesiąc. NaNoWriMo (National Novel Writing Month) to popularna akcja, w której tylko w 2012 r. wzięło udział 340 tys. przyszłych pisarzy z całego świata, którzy napisali łącznie 3 288 976 325 (3,28 mld) słów.

Zasady są proste. Na stronie internetowej www.nanowrimo.org należy założyć swoje konto, a następnie – do 30 listopada – pisać powieść. Każdego dnia na stronie można aktualizować informację o liczbie napisanych słów, a między 25 i 30 listopada, w specjalnym formularzu zweryfikować, czy udało nam się przekroczyć magiczny próg 50 tys. słów. Zwycięzcy otrzymają specjalne certyfikaty oraz… ogromną satysfakcję.

50 tys. słów, czyli około 300 tys. znaków – to średnio 1666 słów (blisko 10 tys. znaków) na dzień. To niemało, ale taka pisarska wydajność jest możliwa. Józef Ignacy Kraszewski, tytan polskiego powieściopisarstwa, w ciągu 57 lat swojej pracy napisał 232 powieści, co daje średnio 4 książki na rok (a to bez uwzględniania wielu opowiadań i tekstów publicystycznych jego autorstwa). Jaka jest więc recepta na przekroczenie progu NaNoWriMo? Jak mawiała Dorothy Parker, amerykańska pisarka, najlepiej znana jako portrecistka XX-wiecznych metropolii: Pisanie to sztuka przyklejania swoich czterech liter do siedzenia.

Wpisz szukaną frazę: