fbpx

Pierwsze w tym roku warsztaty kreatywnego pisania!

Zapraszamy na kolejny warsztat z pisarzem znanym nie tylko w krakowskich kręgach, Jerzym Franczakiem.

Autor czterech powieści i dwóch zbiorów opowiadań zabierze uczestników warsztatu w podróż po świecie pisania o emocjach. Ktokolwiek próbował wie, że to nie jest proste.

Pisarz opowie jak z emocjami w tekście sobie radzić, pokaże na przykładach i oczywiście poprowadzi uczestników przez ich własne teksty – wyjdziesz więc z warsztatu nie tylko z wiedzą, lecz także napisanymi już fragmentami.

Warsztatowo, w praktyce, nauczysz się jak pisać, żeby scena nasycona była emocjami w takim stopniu, jakim chcesz, jak zaplanujesz dla swojego czytelnika. Co więcej, dowiesz się jak czytelnika wodzić za nos, jak sprawić, żeby Twój emocjonalny przekaz w tekście nie był oczywisty, a jednocześnie nie pozwalał o sobie zapomnieć.

W praktyce, pisząc pod wskazówkami prowadzącego, będziesz też szukać odpowiedzi na pytania:

  • jak ta sama scena zmieni się w zależności od tego jakimi nasycimy ją emocjami?
  • jak się zmienia fabuła, kiedy zmieniają się emocje między bohaterami?
  • jak przekazać emocje w dialogu?
  • jak pokazać w nieoczywisty sposób emocje ważne dla danej relacji między bohaterami?

Jerzy Franczak jest nie tylko pisarzem, ale także wykładowcą akademickim oraz nauczycielem kreatywnego pisania m.in. w Studium Literacko-Artystycznym przy UJ. Jego doświadczenie w tym fachu z pewnością przełoży się na warsztatowe rozwiązania, możesz więc spodziewać się wytężonej pisarskiej pracy. Zacznij ostrzyć ołówki!

Więcej informacji o możliwości zapisu już za chwilę tutaj.

 

warsztaty

Wpisz szukaną frazę: