fbpx

Piąty rok z Drugim Życiem Książki!

Drugie Życie Książki wciąż się rozwija. W minionym roku blisko 3500 krakowian wymieniło się 16 000 książek, co czyni ubiegłoroczną odsłonę akcji największą jak do tej pory.

W nadchodzącym 2016 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowaliśmy dla Was całoroczny program spotkań w ramach Drugiego Życia Książki. W tym roku wymienimy książki aż 15 razy! Głównym miejscem spotkań tradycyjnie będzie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, gdzie raz w miesiącu będziemy wymieniać woluminy, jednak przygotowaliśmy dla Was również kilka niespodzianek.

W naszym harmonogramie nie mogło zabraknąć edycji specjalnych: pierwsza z nich odbędzie się już w marcu, w Instytucie Francuskim, podczas Miesiąca Frankofonii. W wyjątkowych okolicznościach spotkamy się również w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej podczas Małopolskich Dni Książki oraz 31 lipca w MOCAKu. Kolejne edycje specjalne odbędą się w czasie Festiwalu Miłosza, Festiwalu Conrada oraz Targów Książki, podczas których czytelnicy będą mogli skorzystać z naszych bookcrossingowych regałów, które będą dla nich dostępne przez cały czas trwania literackich imprez. Korzystając z regału stosujemy zasadę 1:1 – czyli za każdą książkę zabraną z regału, zostawiamy na półce jedną swoją.

Zasady udziału w wymianach Drugiego Życia Książki są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: tomy muszą być w dobrym stanie. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Zapraszamy do wymiany!

Pełen harmonogram znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: