fbpx

Pasmo literackie na Festiwalu Misteria Paschalia

Niebawem, w Wielkanoc czeka nas w Krakowie kolejna edycja festiwalu Misteria Paschalia, jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych muzyce dawnej.

Festiwal to nie tylko koncerty w historycznych krakowskich wnętrzach – w tym roku już po raz drugi towarzyszyć będzie mu pasmo wydarzeń literackich.

PERSONAE NON GRATAE: PIŁAT I JUDASZ

Na pierwsze spotkanie zapraszamy jeszcze przed pierwszym koncertem tegorocznego Festiwalu, w niedzielę 14 kwietnia do księgarni De Revolutionibus Books&Cafe. Magdalena Barbaruk i Dariusz Czaja opowiedzą o napięciu, które rodzi się między misterium a historią, między postacią wyprofilowaną przez tekst ewangeliczny a postacią rzeczywistą, między tym, w co wierzymy, a tym, co wiemy lub wiedzieć powinniśmy.

📅 14.04 (niedziela)
⏰ 17:00
🎯 De Revolutionibus Books&Cafe

CO PO CIERPIENIU?

We wtorek 16 kwietnia w Pałacu biskupa Erazma Ciołka (oddział Muzeum Narodowe w Krakowie) na chętnych czekać będzie dyskusja z udziałem ks. Adama Bonieckiego oraz Katarzyny Kubisiowskiej o frapującym tytule „Co po cierpieniu?”. Uczestnicy rozważać będą fundamentalne pytania dotyczące męki i cierpienia człowieka. Jaki jest sens cierpienia we współczesnym świecie? Nie tylko z punktu widzenia religii, ale też z perspektywy reportażu, który często upomina się o pokrzywdzonych.

📅 16.04 (wtorek)
⏰ 16:00
🎯 Pałac Erazma Ciołka

WIELKANOC: CZYJE ŚWIĘTO?

Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób kształtował się rytuał wielkanocny i jakie były jego religijne oraz kulturowe źródła, nie może Was zabraknąć 18 kwietnia (czwartek) w Księgarnia Karakter, gdzie Grzegorz Jankowicz i Zbigniew Mikołejko będą rozprawiać o tradycjach świątecznych Wielkiej Nocy w Polsce.

📅 18.04 (czwartek)
⏰ 17:00
🎯 Księgarnia Karakter

Wstęp na wydarzenia pasma literackiego jest bezpłatny.

Zapraszamy!

Wpisz szukaną frazę: