fbpx

Pasmo literackie na 27. FKŻ – zobacz zdjęcia!

Dobiegło końca pasmo literackie na 27. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, które mieliśmy przyjemność współtworzyć już po raz trzeci. Przez 9 gorących dni czerwca i lipca na krakowskim Kazimierzu pod hasłem „Wspólna Jerozolima – Jerozolima wspólnot” dyskutowaliśmy o skomplikowanej i niejednorodnej tożsamości, a zarazem zniewalającym uroku miast na styku Azji i Europy, o życiu w cieniu religii, na pograniczu różnych kultur i tradycji.

Naszymi gośćmi byli Wojciech Jagielski – jeden z najważniejszych polskich reporterów ostatnich dekad, Charles King, autor literackich biografii Stambułu i Odessy, Max Cegielski, Paweł Smoleński, Marcin Gutowski i wielu innych znakomitych pisarzy, reporterów, badaczy akademickich. Dzieciaki wzięły udział warsztatach z Darią Solak – autorką ilustracji do książki „Ala ma kota. A Ali”?, ucząc się pierwszych zdań w kilkunastu językach świata, składaliśmy również wyjątkowe notesy, ucząc się technik tradycyjnego drukarstwa w wyjątkowej pracowni Józefa Rakoczego w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Na zakończenie pasma literackiego podczas spaceru z Łukaszem Orbitowskim poznaliśmy mniej dzisiaj znane i pamiętane oblicze Kazimierza przełomu lat 80. i 90.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z niektórych festiwalowych wydarzeń! Fotografowali Szymon Makuch i Bartosz Dittmar.

 

Pasmo literackie na 27. FKŻ, fot. Bartosz Dittmar

Pasmo literackie na 27. FKŻ, fot. Bartosz Dittmar

Wpisz szukaną frazę: