fbpx

„Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego na krakowskiej scenie

W najbliższą niedzielę (15 czerwca), na zaproszenie Stowarzyszenia Teatrów Nieinstytucjonalnych Sten, wystąpi warszawski Teatr Pijana Sypialnia ze spektaklem „Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego. Widowisko z muzyką na żywo zdobyło w tym sezonie główne nagrody na najważniejszych festiwalach teatralnych w kraju. Spektakl rozpocznie się o godzinie 17.00 na scenie Teatru Zależnego (ul. Kanonicza 1). Wstęp wolny.

„Osmędeusze” Mirona Białoszewskiego przywołują klimat przedwojennej Warszawy. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. W najbliższą niedzielę „Osmędeuszy” będzie można zobaczyć na scenie w Krakowie. Aktorzy Teatru Pijana Sypialnia po raz kolejny wcielą się w postacie dramatu. Będzie dużo muzyki na żywo. Zabrzmią ballady, które kiedyś usłyszeć można była na warszawskich podwórkach.

Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku w Warszawie z inicjatywy absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Twórcy pierwszej w Warszawie teatralnej miejscówki – Sceny Hoża 51 i Festiwalu Teatralnego WrzAWA. Zdobywcy drugiego miejsca w społecznościowym plebiscycie na najciekawszą inicjatywę w 2013 roku w Warszawie – „Śledź warszawski”.  W Warzawie znani się z występów w niecodziennych miejscach. Spotkamy ich na podwórkach starych kamienic, w tramwajach, a nawet… w barach mlecznych.

Więcej informacji znajdziecie na profilu wydarzenia.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek możliwa pod adresem: teatrps@gmail.com

Zobaczcie fragmenty spektaklu:

Wpisz szukaną frazę: