fbpx

Ogłaszamy Solarpunkowy konkurs fikcji klimatycznej!

OGŁASZAMY SOLARPUNKOWY KONKURS FIKCJI KLIMATYCZNEJ, KTÓREGO WYNIKI OGŁOSZONE ZOSTANĄ PODCZAS TEGOROCZNEJ EDYCJI FESTIWALU PRZYSZŁOŚCI BOMBA MEGABITOWA!

IDEA KONKURSU:

Tegoroczna edycja Festiwalu Bomba Megabitowa poświęcona będzie klimatowi. Kryzys klimatyczny już tu jest – widzimy go nie tylko w mediach, informujących o huraganach w odległych zakątkach świata, lecz także dookoła nas, w naszym codziennym życiu. Choć katastrofa ekologiczna nie jest już odległą wizją futurologów, lecz procesem rozgrywającym się na naszych oczach w teraźniejszości, niewątpliwie warunkuje ona wszelkie wyobrażenia przyszłości, jakie dzisiaj tworzymy.

Celem konkursu jest zachęcanie do poszukiwania rzetelnej wiedzy na temat współczesnej nam rzeczywistości, szczególnie pod kątem kwestii klimatycznych, wnikliwej analizy i dostrzegania możliwych konsekwencji zachodzących procesów. Chcemy, aby nasz konkurs promował odpowiedzialne postawy i świadomość potrzeby zmian społecznych, ale także budował poczucie sprawczości i działanie na rzecz lepszej przyszłości. Zależy nam również na propagowaniu czytelnictwa, zachęceniu do samodzielnego tworzenia utworów literackich i sięgania po literaturę w celu rozwoju własnego warsztatu pisarskiego. Promując zwycięskie prace podczas międzynarodowego Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa umożliwimy autorom i autorkom prezentację własnych dokonań twórczych.

Szczegółowe informacje wraz z regulaminem konkursu zostaną opublikowane na stronie miastoliteratury.pl w terminie do 25 maja 2022 roku.

Pytania związane z konkursem prosimy wysyłać na adres mailowy solarpunk@kbf.krakow.pl

 

Ilustracja: Solar Ascension [https://www.deviantart.com/astral-requin/art/Solar-Ascension-808565337] Autor: Astral-Requin [https://www.deviantart.com/astral-requin], Licencja: Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 License [https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/]

Wpisz szukaną frazę: