fbpx

Ogłaszamy nabór do Międzynarodowego Programu Rezydencji dla pisarzy i tłumaczy!

Kraków Miasto Literatury UNESCO ogłasza nabór wniosków na 2023 rok w ramach Międzynarodowego Programu Rezydencji dla pisarzy i tłumaczy.

Program rezydencji realizowany jest przez KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO w partnerstwie z Instytutem Kultury Willi Decjusza.

Program dedykowany jest wszystkim początkującym pisarkom/pisarzom i tłumaczkom/tłumaczom, którzy/którzy mają na koncie co najmniej jedną wydaną książkę, którzy pracują nad kolejnym  projektem literackim i chcą dowiedzieć się więcej o polskim środowisku literackim.

Program rezydencji jest doskonałą szansą na profesjonalizację warsztatu pisarskiego, znalezienie optymalnych warunków do pracy pracy twórczej, a także zaprezentowania własnego pisarstwa nowej publiczności.

Termin składania wniosków upływa 23 kwietnia.

Co oferujemy:

W 2023 roku Program Rezydencji w Krakowie zaoferuje pisarzowi dwumiesięczny pobyt

w okresie: 1 lipca – 31 sierpnia

Rezydenci zamieszkają w Willi Decjusza, która jest oficjalnym partnerze projektu z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu międzynarodowych rezydencji, m.in. Programu rezydencji ICORN.

Oprócz stypendium (2500 zł brutto/miesiąc) pokrywamy koszty transportu do i z Krakowa.

KBF zagwarantuje rezydentom możliwość uczestniczenia w życiu literackim miasta i wesprze w promocji ich twórczości w Polsce.

Od kandydatek/kandydatów oczekujemy:

  • Związku z dowolnym Miastem Literatury UNESCO spoza Polski.
  • Przynajmniej jednej opublikowanej książki (beletrystyka lub literatura faktu), zbioru poezji, scenariusza filmowego lub teatralnego.
  • Pracy nad projektem literackim podczas rezydencji.
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.
  • Zainteresowania regionem Europy Środkowej.
  • Gotowości do uczestnictwa w życiu literackim Krakowa, w tym w wydarzeniach, spotkaniach promocyjnych, wywiadach, a także w festiwalach.

Rezydenci zostaną poproszeni o napisanie tekstu (beletrystyka lub non-fiction), w którym pojawi się miasto Kraków (min. 6 000 do max. 11 000 znaków ze spacjami) i który w przyszłości może zostać opublikowany w celach promocyjnych.

 

Wymagane dokumenty wymienione poniżej należy przesłać na adres: residencies@miastoliteratury.pl

  • Formularz
  • Fragment opublikowanego tekstu (w języku polskim lub angielskim), o długości nie większej niż 2 strony.
  • CV
  • Opcjonalnie: list z rekomendacjami, list motywacyjny

 

Termin:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi dokumentami należy przesłać na wyżej wskazany adres w terminie do 23 kwietnia 2023 roku.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt residencies@miastoliteratury.pl

 

Odsyłamy również do strony ENG: https://literaryresidenciespoland.pl/en/aktualnosci/open-call-for-the-international-residency-program-for-writers-and-translators-2/

Wpisz szukaną frazę: