fbpx

Kraków od 2013r. dołączył do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO otrzymując tytuł Miasta Literatury. Kilka dni temu Sieć powiększyła się o aż o 64 nowe miasta! Każde z nich specjalizuje się w jednej z siedmiu dziedzin kreatywnych: literaturze, muzyce, filmie, designie, media arts, rzemiośle i sztuce ludowej lub gastronomii.

Wśród nich znalazł się jeden przedstawiciel Polski  – Łódź, która jest teraz Miastem Filmu UNESCO i trzecim Miastem Kreatywnym w Polsce! Z kolei grupa Miast Literatury powiększyła się o Utrecht (Holandia), Québec City (Kanada), Seattle (USA), Manchester (Wielka Brytania), Mediolan (Włochy) , Lillehammer (Norwegia), Durban (RPA), oraz Bucheon (Korea Południowa).

Gratulujemy!

 

Sieć Miast Kreatywnych (Creative Cities Network) to program UNESCO utworzony w 2004 roku celem promowania praktyk współpracy pomiędzy miastami i regionami, które opierają swój rozwój na różnych dziedzinach gospodarki kreatywnej. UNESCO przyznaje tytuł Miasta Kreatywnego w siedmiu dziedzinach: literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, design, rzemiosło i sztuka ludowa oraz gastronomia. Główną misją Sieci jest budowanie międzynarodowego partnerstwa w celu wspierania sektora kreatywnego i promowania kreatywności rozumianej jako czynnik zrównoważonego rozwoju. Obecnie Sieć zrzesza już 180 miast z 72 krajów.

Więcej o Sieci Miast Kreatywnych: tutaj.

Wpisz szukaną frazę: