fbpx

Nowa stypendystka Programu Rezydencjalnego KMLU!

1 października Kraków powitał kolejną stypendystkę Programu Rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO! Tym razem jest to Sarah Herman z Miasta Literatury Norwich.

Sarah przez ponad 10 lat w pracowała jako pisarka, redaktorka i korektorka w agencjach reklamowych i marketingowych, wydawnictwach i czasopismach. Pracowała jako copywriterka dla takich firm jak: Topshop, Fuller’s Brewery, Brighterkind Care Homes i Red Tractor, redagowała treści na strony internetowe i do magazynów modowych oraz pracowała jako korektorka dla agencji marketingowych, z których usług korzystały takie marki jak: Barclays, Aviva, Mazda, and Pret A Manger. Przeprowadzała wywiady z filmowcami i farmerami, wypowiadała się również dla polskiej telewizji. Napisała również ponad 20 książek o zróżnicowanej tematyce: od najbardziej znanych morderstw, poprzez modele klocków LEGO, aż po serial The Archers. W Krakowie Sarah będzie pracować nad zbiorem krótkich opowiadań o życiu trzech kobiet.

Sarah jest trzecią rezydentką Krakowa – w maju gościliśmy Brynjara Jóhannessona z Reykjaviku, a w czerwcu Sarah Stewart z Edynburga.

Program rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO skierowany jest do młodych pisarzy i wschodzących talentów z Miast Literatury należących do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Program wyrósł z głębokiego przekonania, że Sieć stwarza doskonałe możliwości rozwoju połączeń i kontaktów, promuje mobilność i umożliwia profesjonalizację pisarzy.

Wpisz szukaną frazę: