Nowa proza. Performatywne czytanie tekstów z Antologii Kursu Pisania Powieści KMLU 2022/23

Kraków Miasto Literatury UNESCO i Księgarnia Lokator zapraszają na wieczór performatywnego czytania fragmentów prozy, które powstały w trakcie Kursu Pisania Powieści Krakowa Miasta Literatury UNESCO 2022/23. Wydarzenie odbędzie się w Księgarni Lokator (ul. Mostowa 1) w sobotę 21 października o godzinie 19.00.

Hasło VII edycji kursu brzmiało Pamięć i pamięci. Motyw pamięci – cudzej, zmyślonej, fałszywej, prywatnej, mitotwórczej, zbiorowej – to paliwo współczesnej prozy. Pisarz/ pisarka tworzą, przywracają lub wymyślają pamięć albo podają ją w wątpliwość, zamieniają w fikcję, twórczo przetwarzają. W czasie trwającego pięć miesięcy kursu uczestnicy mierzyli się z tym wyzwaniem pod okiem znakomitych redaktorów – Filipa Modrzejewskiego i Pawła Goźlińskiego. Podczas weekendowych spotkań w Pałacu Potockich, siedzibie Krakowa Miasta Literatury UNESCO, powstały (albo dojrzały) teksty świeże, intrygujące, po prostu: dobre.

Teraz będzie można posłuchać ich brzmienia w kameralnym wnętrzu Księgarni Lokator. Przyjdź i poznaj autorów i autorki, o których wkrótce zrobi się głośno!

Prowadzenie: Aleksandra Kucharska

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego Festiwalu Conrada.

O Kursie Pisania Powieści Krakowa Miasta Literatury UNESCO:

Kurs Pisania Powieści jest elementem programu wsparcia debiutów literackich Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Należy do niego także przyznawana corocznie Nagroda Conrada wyróżniająca najlepszych debiutantów_ki i ułatwiająca im drogę dalszej kariery. Organizatorem kursu jest KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Kurs Pisania Powieści KMLU odbywa się co roku między wrześniem/ październikiem a styczniem/lutym. Nabór rozpoczyna się na przełomie czerwca i lipca.

Zapraszamy do lektury Antologii: http://pisz.miastoliteratury.pl/antologie/