fbpx

Krakowskie wydawnictwo Karakter postanowiło uczynić odważny krok – i otworzyć własną księgarnię! Znana z odważnych i ciekawych wyborów wydawniczych, wysokiej jakości edytorskiej i nieszablonowej promocji oficyna przygotowuje przy ul. Tarłowskiej 12 nowe miejsce dla miłośników książek. Księgarnia Karakter zostanie otwarta 6 października.

„Są w Krakowie większe księgarnie – chcemy jednak, by nasza miała najciekawszy wybór tytułów, żeby były w niej tylko dobre i średnie książki” – pisze Karakter na swoim facebookowym profilu. Będzie można tam znaleźć zarówno reportaż, jak i poezję, eseje, a także szeroki wybór prasy ogólnokulturalnej, często niedostępnej w innych miejscach. W ofercie księgarni znajdą się zarówno pozycje opublikowane przez Karakter, jak i starannie dobrane książki innych wydawnictw.

Cała przestrzeń przy Tarłowskiej 12 to nie tylko półki zapełnione literaturą – to również miejsce do spokojnego czytania oraz organizowania wydarzeń. Pierwsze z nich odbędą się już podczas Festiwalu Conrada. Między 22 i 29 października, codziennie o godzinie 16 będzie można posłuchać tam autorów czytających swoje „teksty przed korektą” – czyli fragmenty niewydanych jeszcze książek. W Karakterze z czytelnikami spotkają się m.in. Olga Gitkiewicz, Marcin Wicha, Maciej Zaremba Bielawski i David Vann. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.conradfestival.pl.

Wydawnictwo Karakter powstało 10 lat temu. Jego hasło brzmi: „Wydajemy, co nam się podoba”. Wprowadza na polski rynek książki autorów z Azji, Afryki, Karaibów, wydaje literaturę faktu, eseistykę i pozycje o sztuce, architekturze czy projektowaniu. Nakładem Karakteru ukazały się m.in. książki Filipa Springera, Olgi Drendy, Susan Sontag i Hiromi Kawakami.

Księgarnia Karakter będzie stałym partnerem działań realizowanych w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Wpisz szukaną frazę: