fbpx

16 maja o godz. 19:00 rozpocznie się kolejne spotkanie z serii Nocy Książki poświęcone poezji śpiewanej. Do „polskiej stolicy” tej wyjątkowej formy literacko-muzycznej, Piwnicy pod Baranami przy ul. Rynek Główny 27, zapraszają Klub Jagielloński oraz partner wydarzenia: Piwnica pod Baranami.

Na scenie legendarnej Piwnicy pod Baranami występowało wielu artystów, literatów, aktorów. Od 1956 roku, kiedy z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego powstał w tym miejscu kabaret, Piwnica nieprzerwanie funkcjonuje na literackiej mapie Krakowa. Po ponad 60 latach od powstania kabaretu Piwnica pod Baranami jego legenda wciąż żyje i nie sposób pominąć tego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa. O poezji śpiewanej, a także o tradycjach artystyczno-literackich tego skromnego lokalu ukrytego w podziemiach krakowskiego Rynku Głównego, który gościł na swojej scenie takie gwiazdy jak Agnieszka Osiecka, Ewa Demarczyk czy Grzegorz Turnau, będziemy rozmawiać z Agnieszką Chrzanowską – piosenkarką, autorką tekstów i aktorką od lat związaną z Piwnicą oraz Jolantą Drużyńską, dziennikarką kulturalną Radia Kraków.

Prowadzona przez Klub Jagielloński od 2015 i objęta w tym roku patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO Noc Książki jest projektem społecznym, który poprzez organizowane spotkania oraz dyskusje o różnych formach i aspektach funkcjonowania literatury w dzisiejszym świecie ma za zadanie promować czytelnictwo i zachęcać mieszkańców Małopolski do częstszego sięgania po lektury. Noc Książki. Poezja śpiewana jest drugim z serii spotkań dotyczących Krakowa jako miasta literatury. Pierwsze, którego partnerem był Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, było poświęcone miejscu literatury w twórczości Tadeusza Kantora.

Serdecznie zapraszamy: 16 maja czytamy i dyskutujemy przez całą noc!

Więcej informacji:

Strona wydarzenia na Facebooku lub  Noc Książki Krakow

Wpisz szukaną frazę: