fbpx

Noc Książki. Conrad – zapraszamy 27 października

Już 27 października o godz. 19:00 w siedzibie krakowskiej centrali Klubu Jagiellońskiego po raz kolejny spotkamy się na wydarzeniu w ramach projektu Nocy Książki. Tym razem odwołamy się do twórczości Józefa Korzeniowskiego w czasie trwającego w Krakowie Festiwalu Conrada.

Jądro ciemności, Nostromo, Lord Jim, Kochankowie sztormowego morza – to tylko niektóre z realizacji dzieł Josepha Conrada, które odbiły się szerokim echem w światowej kinematografii. Twórczość pisarza jest niewyczerpanym źródłem refleksji nad naturą ludzką i pretekstem do zadawania wciąż nowych pytań o istotę człowieczeństwa i o stosunek człowieka do „innego” – kimkolwiek lub czymkolwiek ten „inny” miałby być. Utworami Conrada fascynowali się najwięksi twórcy współczesnego kina, m.in. Francis Ford Coppola czy Ridley Scott. Na ile więc myśli Conrada są dla nas aktualne? Ile dzisiaj możemy wyciągnąć z jego słów zapisanych przed stu laty?

Gościem wydarzenia, w trakcie którego obejrzymy jedną z najbardziej udanych adaptacji dzieł pisarza, będzie Katarzyna Koćma, publicystka,doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ zajmująca się m.in. badaniem literatury i zagadnieniem intertekstualności w tekstach kultury.

Projekt Noc Książki prowadzony przez Klub Jagielloński od 2015 roku i objęty w tym roku patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO zajmuje się organizacją spotkań i dyskusji o różnych formach i sposobach funkcjonowania literatury w dzisiejszym świecie i ma za zadanie promocję czytelnictwa i zachęcanie Polaków do częstszego sięgania po lektury.
Noc Książki. Conrad przez swój charakter wpisywać się będzie w prowadzone w tym roku w Krakowie obchody Roku Josepha Conrada

Miejsce: Klub Jagielloński, ul. Rynek Główny 34, prawa oficyna, III piętro.

Zapraszamy! W piątek 27 października od godziny 19:00 czytamy i dyskutujemy przez całą noc!

 

Więcej informacji:

Strona wydarzenia na Facebooku oraz Instagram

Wpisz szukaną frazę: