fbpx

Rusza kolejny etap kampanii Niektórzy lubią poezję, realizowanej przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Akcja Niektórzy lubią poezję realizowana jest od maja tego roku. Ma ona na celu nie tylko zachęcać ludzi do czytania wierszy, ale również pokazać, że miłość do poezji łączy osoby różnych pokoleń i profesji. Poprzez zaangażowanie w akcję ludzi kultury czy po prostu autorytetów młodzieży, ale nie związanych ściśle ze światem literatury, a więc m.in. muzyków, dziennikarzy, aktorów, twórcy akcji chcą pokazać, że czytanie poezji nie jest hobby elitarnym, że poezja może fascynować każdego.

W jesiennej odsłonie akcji ambasadorzy kampanii: Anna Komorowska, Magdalena Cielecka, Anna Maria Jopek, Tomasz Majewski, Wojciech Waglewski i Michał Rusinek pojawią się w spotach telewizyjnych, na citylightach w Warszawie i Krakowie, a także na plakatach w metrze warszawskim. W sieci księgarni Empik wyświetlane będą spoty promujące kampanię.

Do tej pory w ramach kampanii emitowane były spoty, w których ambasadorzy akcji, słowami z wiersza Wisławy Szymborskiej zachęcali do czytania poezji.

Niektórzy lubią poezję

Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Lubią –
ale lubi się także rosół z makaronem,
lubi się komplementy i kolor niebieski,
lubi się stary szalik,
lubi się stawiać na swoim,
lubi się głaskać psa.

Poezję –
tylko co to takiego poezja.
Niejedna chwiejna odpowiedź
na to pytanie już padła.
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego
jak zbawiennej poręczy.

Wisława Szymborska

Wpisz szukaną frazę: