fbpx

Nadchodzi najbardziej rozpisany weekend wiosny!

Przed nami najbardziej rozpisany weekend wiosny. 23 kwietnia o godz. 19 wszystkich, którzy piszą albo o pisaniu marzą, zapraszamy do klubu Pauza In Garden na „Come Party with the Writers” – otwarte wydarzenie o pisaniu. Na uczestników czeka moc atrakcji! Z kolei 24 kwietnia odbędą się warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem, którymi inaugurujemy cykl warsztatów z pisarzami w ramach Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO.

 

Bohater fantastyczny – warsztaty pisania z Jakubem Ćwiekiem – 24 kwietnia

Wszystko zaczyna się od bohatera – nie ma dobrej powieści bez wyrazistej postaci i nawet świetnie skonstruowany świat fantastyczny bez dobrego bohatera to za mało. Jak go stworzyć opowie i pokaże Jakub Ćwiek, jeden z najbardziej popularnych autorów fantastyki, znany z zamiłowania do klasycznego rocka oraz popkultury, znawca i popularyzator komiksów na polskim rynku, autor wydanej kilka dni temu powieści „Grimm City. Wilk!”, a także osiemnastu innych książek, laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Warsztaty odbędą się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 12.00

Koszt warsztatów: 50 zł
Liczba miejsc: 10

O miejscu zakwalifikowani uczestnicy zostaną powiadomieni drogą mailową.

Zapisy ruszają już dziś! Kliknij tutaj.

Zajęciami z Jakubem Ćwiekiem inaugurujemy cykl warsztatów z pisarzami, który przygotowaliśmy we współpracy z Marią Kulą, redaktorką, autorką kilkudziesięciu kursów i warsztatów pisania, a także autorskiej Szkoły Pisania Powieści.

 

Kolejne warsztaty już 26 maja poprowadzi Tomek Michniewicz, dziennikarz, podróżnik i autor bestsellerowych książek podróżniczych.

Więcej informacji można znaleźć na nowej stronie Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO pod adresem www.pisz.miastoliteratury.pl

 

Come party with the writers – otwarte wydarzenie o pisaniu – 23 kwietnia

Wyobraź sobie ciepły wiosenny wieczór. W Krakowie. Kawiarnia z pufami, wysokim sufitem i białym barem powoli się zapełnia. Wśród gości są bardzo różne osoby, ale łączy je jedno: chcą pisać. Chciałaby pisać. Pisanie jest dla nich ważne, interesujące.

W końcu muzyka cichnie i kawiarnię wypełniają głosy pisarek, które przez ostatnie pół roku pisały swoje powieści. Potrzebują bardzo Twoich braw!

A potem przed publicznością staje 8 wspaniałych kobiet, które dla pisania pokonały bardzo różne przeszkody. Czasami małe, a czasami wielkie. Kiedy jedna z nich mówi „Żeby mieć czas na pisanie mojej książki przestałam sprzątać” czujesz jak rośnie w Tobie siła, że Ty też możesz wybrać. Ty też możesz pisać. Kiedy kolejna opowiada jak kiedyś uważała, że pisać absolutnie nie potrafi, a teraz po prostu to robi – czujesz do niej falę sympatii. O swojej pisarskiej drodze opowie też pisarka, dla której pisanie powieści jest ogromną przyjemnością. I taka, do której bohaterka przyszła i męczyła ją tak długo, dopóki nie zaczęła pisać.

 

Tak o tym wydarzeniu pisze Maria Kula, redaktorka, organizatorka kursów i warsztatów pisania, we współpracy z którą przygotowaliśmy dla Was cykl warsztatów z pisarzami. Możemy zapewnić, że tego dnia czeka na Was cała moc atrakcji. W programie wieczoru m.in. fragmenty powieści czytane przez uczestniczki Szkoły Pisania Powieści, inspirujące opowieści pisarek, spotkanie z redaktorem z Wydawnictwa Literackiego, zabawa w szukanie własnych historii, a przede wszystkim długie rozmowy o pisaniu!

Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także Wydawnictwo Literackie.

Come party with the writers – 23 kwietnia, godz. 19 wszystkich, Pauza In Garden

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 


 

kir_2016_poziome6

W weekend 23-24 kwietnia, Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, zapraszamy również na Kiermasz Książki Używanej na Placu Św. Marii Magdaleny, a także na Weekend w księgarniach.

Szczegóły programu można znaleźć tutaj.

Wpisz szukaną frazę: