fbpx

„Milczenie jest biciem”. Spotkanie z Sylwią Spurek, zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich

Spotkanie z Sylwią Spurek odbędzie się 18 lutego o godzinie 18:00 w krakowskim klubie Hevre. Tematem będzie nieustannie aktualny problem przemocy w rodzinie. Wstęp bezpłatny

Tym razem gościem #opartenafaktach będzie dr Sylwia Spurek – zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. Tematem spotkania będzie niestety wciąż aktualny problem przemocy wobec kobiet w Polsce. Następnie – Q&A. Spotkanie planowane było pierwotnie na 16 stycznia, jednak zostało przełożone ze względu na wstrząsające wydarzenia w Gdańsku.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #opartenafaktach, organizowanego przez Stowarzyszenie Re-Prezentacje (m.in. Festiwal Reportażu NON-FICTION). W tym roku formuła spotkań uległa rozszerzeniu – oprócz reporterów,  wśród zaproszonych gości będą także osoby, które zajmują się ważnymi tematami społecznymi.

Sylwia Spurek to doktorka nauk prawnych, radczyni prawna, legislatorka. Współzałożycielka Fundacji Klinika Rządzenia. Od 1999 r. zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka . Stypendystka Legal Fellowship Program i uczestniczka zajęć International Women’s Human Rights Clinic, City University of New York (2000). W latach 2002-2005 prawniczka w Sekretariacie Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie uczestniczyła w pracach nad rządowym projektem pierwszej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Do 2014 r. radca Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, następnie wiceszefowa Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania (do czerwca 2015 r.). W latach 2008-2015 członkini Zespołu do spraw Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych, 2010-2012 przedstawicielka Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Komitecie Ochrony Praw. Wykładowczyni na Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na studiach podyplomowych Gender Mainstreamingu przy Polskiej Akademii Nauk. Certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy (Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ PTP). Członkini Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacyjnego. Autorka kilkudziesięciu publikacji dotyczących problemu przemocy w rodzinie, a także kwestii równego traktowania i dyskryminacji. Specjalizuje się również w kwestiach procesu stanowienia prawa, lobbingu i rzecznictwa interesów oraz dostępu do informacji publicznej.

Szczegóły wydarzenia znajdziesz tutaj.

Wpisz szukaną frazę: