fbpx

Mikołajkowe czytanie w Szpitalu Żeromskiego!

6 grudnia Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego odwiedził niecodzienny gość. W ramach naszej akcji „Regał z kulturą” Rafał Boguski, piłkarz krakowskiej Wisły, przeczytał bajkę „O Stańczyku, co z dworzan zażartował” z pięknej serii Zamku Wawelskiego podopiecznym Oddziału Pediatrycznego.

 

Nasz gość pojawił się w szpitalu z pudłem pełnym czekoladowych mikołajów. Po spotkaniu, które poprowadziła Magdalena Miśka-Jackowska z RMF Classic, długo i cierpliwie odpowiadał na liczne pytania z sali i podpisywał książki. Boguski dał się już poznać jako piłkarz aktywnie uczestniczący w życiu kulturalnym, zagorzały czytelnik, sympatyk teatru i opery.

„Regał z kulturą” to całoroczny program animacji kulturalnej, realizowany w krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach akcji w 17 miejscach w Krakowie stanęły regały z nowościami czytelniczymi zapewnionymi przez sześć krakowskich wydawnictw. Akcję uzupełnia cykl warsztatów z animacji poklatkowej, kursy rysowania komiksów dla dzieci i czytania bajek realizowane w wybranych placówkach partnerskich.

Więcej o akcji przeczytacie tutaj.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

 

Fot. Anna Górska, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SPZOZ

Wpisz szukaną frazę: