fbpx

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy współpracy z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia i Towarzystwem Miłośników Języka Polskiego organizuje od 21 lutego do 21 marca 2018 roku Miesiąc Języka Ojczystego.

W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się szereg wydarzeń związanych z językiem polskim (jego odmianami, poprawnością językową, etc. ). Są wśród nich inicjatywy kierowane bezpośrednio do uczniów: konkurs na reklamę dla szkół podstawowych, konkurs na komentarz dla uczniów gimnazjów (oraz klas 7) oraz konkurs na gadkę (zgłoszenia na wszystkie konkursy do końca lutego), a także warsztaty językoznawcze.Największym naszym przedsięwzięciem jest IV Dyktando Krakowskie, które odbędzie się 3 marca 2018 roku. Po raz pierwszy Dyktando zostanie przeprowadzone w dwóch wersjach – tradycyjnej, otwartej dla wszystkich i w kategorii junior dla osób do 15 roku życia. Oba dyktanda zostaną przeprowadzone jednocześnie, w dwóch aulach Auditorium Maximum UJ. Rejestracja na dyktando (na obie kategorie) będzie przebiegała w dwóch turach: 1-10 lutego i 15-25 lutego. Zarejestrować się można na stronie: www.mjo.uj.edu.pl w zakładce Dyktando Krakowskie przez formularz. Osoby niepełnoletnie muszą zostać zgłoszone przez dorosłego opiekuna.

Zapraszamy na stronę internetową: www.mjo.uj.edu.pl, gdzie można znaleźć m.in. regulaminy i formularze zgłoszeniowe oraz na Facebooku: kliknij tutaj.

 

bez-nazwy-1

Patroni honorowi przedsięwzięcia: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, JM Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak, Dziekan Wydziału Polonistyki UJ prof. dr hab. Renata Przybylska, Narodowe Centrum Kultury.

Patroni: Biblioteka Kraków, Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Patronat medialny: RMF FM

Sponsorzy: Urząd Miasta Kraków, Fundacja „Bratniak”.

Wpisz szukaną frazę: