fbpx

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie pod hasłem „Targi książki to MY!”

Jesień zawsze należała do literatury – spotkań z autorami, dyskusji oraz licznych premier. Krótki dzień, deszczowa aura to wręcz idealne warunki, aby w pełni oddać się czytaniu książek. Między 19 a 25 października 2020 odbywa się online’owa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Spotkania, spotkania… online

Każdego roku czytelnicy zaopatrywali się w nowe dzieła podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®, które w ostatni weekend października przyciągały spragnionych literatury Zwiedzających. Czytelnicy mogli spotkać swojego ulubionego Autora czy wziąć udział w interesujących dyskusjach. W tym roku namiastkę tej atmosfery postaramy się przenieść do przestrzeni internetowej. Wysłuchać będzie można m.in. Adama Bodnara, K. N. Haner, Adama Zagajewskiego. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że spotkania w tej formie nie oddadzą ducha targów, ale będzie to ciekawa alternatywa na spędzenie targowego weekendu. Szczegółowy program zostanie opublikowany w mediach społecznościowych oraz na stronie http://ksiazka.krakow.pl. Na każde spotkanie będzie obowiązywała rejestracja.

Coś dla branży

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® zainteresowaniem cieszył się również bogaty program branżowy. Tłumacze, bibliotekarze i księgarze mogli wziąć udział w licznych warsztatach i prelekcjach poszerzając swoją dotychczasową wiedzę. Nie inaczej będzie w tym roku – 23 października 2020 (piątek) będzie należał właśnie do spotkań branżowych online. Biblioteka Analiz wraz z Kancelarią Patrimonium przeprowadzi prelekcję pt.: Ochrona wizerunku i innych dóbr osobistych w publikacjach książkowych – aspekty prawne. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich opowie, jak instytucje kultury oraz biblioteki funkcjonują w zmieniających się mediach społecznościowych, a Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury przedstawi literaturę estońską oraz zalety literatury dawnej. Wszystkie prelekcje wraz z pełnymi tytułami i prowadzącymi już niebawem zostaną opublikowane w  naszych mediach społecznościowych oraz na stronie http://ksiazka.krakow.pl. Na każde spotkanie obowiązuje rejestracja.

Katalog Zniżek

W tym roku targi książki nie odbędą się w tradycyjnej formie. Wielu z nas pogodziło się już z myślą, że całorocznie zbierane fundusze poczekają na kolejny rok. Postanowiliśmy temu zaradzić i wspólnie z Wydawnictwami stworzyliśmy wyjątkowy Katalog Zniżek. W tygodniu pomiędzy 19 a 25 października 2020 roku na hasło targiksiazki2020 będzie można skorzystać z wyjątkowych promocji. Katalog udostępnimy na naszej stronie 19 października. W akcji zniżkowej biorą udział również krakowskie księgarnie, które zaangażowały się zarówno online jak i stacjonarnie – co ma jeszcze jedną zaletę: znajdziecie tam nasze tegoroczne zakładki!

Gala przyznania Nagrody w Konkursie im. Jana Długosza

Mimo wielu zmian nie zapominamy w tym roku o Konkursie im. Jana Długosza. Tradycyjna gala nie odbędzie się, ale chęć promowania ciekawej, humanistycznej literatury sprawiła, że nie możemy w tym roku pominąć tego punktu programu. Przyznanie nagrody odbędzie się w krakowskim Antykwariacie Abecadło i będzie transmitowane w sieci. Listę dziesięciu nominowanych Autorów można znaleźć na stronie http://dlugosz.krakow.pl, zwycięzca otrzyma statuetkę projektu śp. prof. Bronisława Chromego oraz 30 000 zł złotych sponsorowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.

Ścianka ilustratorów

W 2019 roku na Targach Książki zadebiutowała Ścianka Ilustratorów, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Utalentowani artyści mieli szansę pokazać swoje prace na dużej planszy usytuowanej w targowej hali. W tym roku taka forma prezentacji jest niemożliwa, ale postanowiliśmy przenieść ściankę do przestrzeni internetowej. Nadesłane ilustracje będzie można obejrzeć na naszym Instragramie. W listopadzie wszystkie prace zostają połączone i umieszczone na naszej stronie internetowej wraz z kontaktem do autorów prac. Każdy – wydawca, autor – będzie mógł skontaktować się z konkretną osobą, którą być może czeka profesjonalna kariera ilustratora książek.

Ten rok jest dla wszystkich wyjątkowy pod wieloma względami. Żadne działania nie zastąpią nam czterodniowego święta literatury, jakim zawsze były Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, ale połączmy siły i pokażmy Wydawnictwom, że chętnie kupujemy książki i czytamy je niezależnie od przeszkód! W końcu targi książki to my! – czytelnicy, wydawnictwa, organizatorzy, autorzy i wszyscy, którzy kochają literaturę.

Szczegóły www.ksiazka.krakow.pl

Wpisz szukaną frazę: