fbpx

Marzec w Krakowie pod znakiem LiteraTURY

Jedenaście miejsc i aż dwadzieścia trzy wydarzenia. W marcu literatura opanuje Kraków. Spotkania autorskie, spektakle i dramatoria. Książka będzie w marcu pretekstem zarówno do zażartych dyskusji, jak i odwiedzania wyjątkowych miejsc. Swoje podwoje otworzą między innymi: Nowohuckie Centrum Kultury, Dworek Białoprądnicki, Wydział Polonistyki UJ, Teatr Barakah i ArtCafe Barakah, a także krakowskie biblioteki. Przed nami między innymi kryminalne dramatorium z komisarzem Montalbano, spotkanie autorskie z Zosią Papużanką i Piotrem Pazińskim oraz wirtualny spacer po Londynie. Wstęp na większość wydarzeń będzie wolny.

 

Wybrane wydarzenia:

  • Drugie Życie Książki – edycja specjalna w ramach Miesiąca Frankofonii

W marcu fani literatury będą mogli wymieniać się książkami z okazji Miesiąca Frankofonii w Instytucie Francuskim przy ul. Stolarskiej 15. Będzie to wielka, bezpłatna wymiana książek, której zasady wciąż pozostają niezmienne. Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić wyłącznie na książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki będą mogły wybierać natomiast do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. UWAGA: wymieniamy się tylko książkami w języku francuskim. 19 marca godz. 12:00.

  • Lokator

Zaprasza na spotkanie z Piotrem Pazińskim wokół książki „Rzeczywistość Poprzecierana”. Spotkanie będzie doskonałym pretekstem by spotkać się z autorem, zadać mu nurtujące nas pytania w trakcie rozmowy, którą poprowadzi Tomasz Fiałkowski z „Tygodnika Powszechnego”. 9 marca godz. 19.00.

  • Teatr Barakah i ArtCafe Barakah

Zachęca do udziału w kryminalnym Dramatorium, podczas którego będziemy śledzić, węszyć i szukać sprawców zbrodni wspólnie z detektywami i komisarzami. Najnowsza dawka przygód komisarza pochodzi z książki Andrei Camilleriego „Śmierć na otwartym morzu”. 10 marca godz. 20.00.

  • Księgarnia Pod Globusem

W księgarni odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z Zośką Papużanką, autorką głośnego debiutu „Szopka” – książki nominowanej do NIKE i Paszportów Polityki. Papużanka przedstawia w niej swojego najnowszego bohatera, który jest taki sobie. Źle się uczy, obgryza paznokcie, nie spełnia żadnych ambicji i w sumie nie nadaje się na bohatera powieści. Podczas spotkania, które poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska autorka postara się wyjaśnic jak kochać kogoś kogo łatwiej jest się wstydzić. 10 marca godz. 18.00.

  • Dworek Białoprądnicki

Salon Artystyczny zorganizuje promocję tomu poetyckiego Alicji Zemanek „Nikt nie zbiera rajskich jabłuszek”. Salon od początku prowadzony jest przez Beatę Annę Symołon, a jego scena gościła już dziesiątki poetów, pisarzy i krytyków. Powstała w 2010 roku z potrzeby ingerencji środowisk poetów i artystów. 14 marca godz. 18.00.

  • Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Filia nr 9 zaprasza na wirtualny spacer pt. „Londyn pod ręką”. Podczas spotkania przedstawiona zostanie historia stolicy Anglii, najważniejszych zabytków architektury oraz atrakcje turystyczne. Prelekcję uatrakcyjni wirtualny pokaz miasta, podczas którego uczestnicy poznają charakterystyczne miejsca Londynu. 16 marca godz. 16.00.

 

Pełny harmonogram wydarzeń literackich w marcu 2016 znajdziecie tutaj.

Wpisz szukaną frazę: