fbpx

Marek S. Huberath gościem urodzin Stanisława Lema!

Marek S. Huberath dołącza do spotkania z okazji urodzin Stanisława Lema! Wg. Michaela Kandla jest jednym z czwórki światowych pisarzy science-fiction; wg. Lecha Jęczmyka jego proza „powinna stać się wydarzeniem w całej polskiej literaturze współczesnej”; wg. Macieja Parowskiego „czaruje, czaruje, czaruje”. Pisarz, który pobił Sapkowskiego, uwiódł Parowskiego i trzykrotnie zgarnął Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla weźmie udział w naszym spotkaniu 24 września w Kinie Kijów. Start: 18.00. Wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zapraszamy na kolejne krakowskie urodziny Lema! Również i tym razem mamy wiele do przegadania: po pierwsze – nową ekranizację: Głos Pana Stanisława Lema w reżyserii György’a Pálfiego. Po drugie – dwie publikacje poświęcone historii fandomu. Jedna z nich to pośmiertne, dwutomowe wydanie dzieła redaktora–legendy, Macieja Parowskiego, Wasz cyrk, moje małpy. Natomiast Historie fandomowe to reporterska rozprawa Tomasza Pindla z… fandomem.

O tym, kim był Maciej Parowski i dlaczego fandom to jego dziecko oraz jak się ma do tego Stanisław Lem, rozmawiać będą uczestnicy wydarzeń dawno zapomnianych, a brzemiennych w skutki. Takich pytań zresztą będzie więcej: Jak wykuwała się polska popkultura? Skąd się wziął Wiedźmin, nim trafił do Netflixa? Dlaczego kiedyś fandom był jeden i niepodzielny, a dziś fandomy są zdemokratyzowane i liczne?

Jest też szansa – granicząca z pewnością – że przy okazji wspomnień o Macieju Parowskim pojawią się anegdoty czy legendy dotychczas nie upubliczniane… Czy Lem pojechałby na Pyrkon i dlaczego nie? Kto nie zna odpowiedzi, przyjść musi koniecznie, kto zna – niech przyjdzie i przedstawi swoją wersję wydarzeń. A po tym ostatnim zjeździe fandomitów wszyscy rzucimy się na film!

Wspominać, komentować i wróżyć będą:
Marek S. Huberath, Piotr Górski, Joanna Mika, Tomasz Z. Majkowski, Łukasz Orbitowski, Tomasz Pindel, Wit Szostak, Wojciech Zemek. Nad chaosem dyskusji panować będzie: Katarzyna Borowiecka.
___
Marek S. Huberath (na zdjęciu drugi od prawej) w towarzystwie Ewy Białołęckiej, Joanny Zajdel, Jadwigi Zajdel i Tomasza Kołodziejczyka. Zdjęcie pochodzi z prywatnego archiwum Macieja Parowskiego.

Wpisz szukaną frazę: